Problemy z nerkami – 7 objawów, których nie wolno lekceważyć

Nerki pełnią w organizmie bardzo ważną funkcję. Odpowiadają za liczne procesy, w tym tworzenie moczu i oczyszczanie krwi z toksyn.

Nieprawidłowa praca tego narządu sprawia, że cierpi cały organizm, dlatego umiejętność odczytywania niepokojących sygnałów może uchronić nas przed problemami z nerkami. Poniżej przedstawiamy 7 objawów, które mogą świadczyć o niewydolności nerek.

1. Ból

Ból w tylnej części ciała, na wysokości jamy brzusznej, może wskazywać na kamicę nerkową lub początki niewydolności nerek. Warto takie dolegliwości skonsultować z lekarzem.

2. Zawroty głowy

Zawroty głowy pojawiają się najczęściej, gdy organizm jest niedotleniony, za ten stan może odpowiadać słaba praca nerek. Długotrwałe niedotlenienie może powodować kłopoty z pamięcią, koncentracją oraz zawroty głowy, dlatego, jeśli zauważymy u siebie podobne objawy należy udać się do lekarza i skontrolować nerki.

3. Metaliczny posmak w ustach

Nerki odpowiadają za oczyszczanie organizmu z toksyn. Nieświeży oddech lub metaliczny posmak mogą być pierwszą oznaką problemów z nerkami. Zdarza się, że towarzyszy im obniżony apetyt. Nie lekceważ tych zmian.

4. Zmiany na skórze

Pojawianie się zmian skórnych może oznaczać, że proces usuwania toksyn z organizmu przebiega nieprawidłowo, więc zaczynają się gromadzić dając o sobie znać za pomocą wysypki. Podrażniają skórę, zatykają pory, a pojawiające się zmiany są odporne na kremy. W takiej sytuacji przyczyn wysypki należy szukać w nerkach.

5. Krótki i przerywany oddech

Problemy z oddychaniem pojawiają się, gdy organizm jest niedotleniony lub zanieczyszczony szkodliwymi substancjami. Jeśli zauważymy u siebie niepokojące zmiany oddechu, warto skontrolować pracę nerek.

6. Nadmierna potliwość

Zaburzenia w funkcjonowaniu nerek mogą prowadzić do gromadzenia się płynów w organizmie. Organizm próbując pozbyć się ich nadmiaru zaczyna intensywnie się pocić. Zwłaszcza nadmierne pocenie się w okolicy kończyn i oczu powinno wzbudzić naszą czujność.

7. Problemy z oddawaniem moczu

Kolejnym sygnałem ostrzegawczym w przypadku problemów z nerkami są zmiany w moczu. Zaalarmować powinny nas: parcie na mocz, pieniący się mocz, jego blady kolor i częste oddawanie go w dużych ilościach. Obserwuj swój mocz i w razie potrzeby zbadaj nerki.

error: Treść zabezpieczona !!