Niezwykle szybki i doskonały placek prababci: Węgierska szarlotka.
Moja prababcia zrobiła to ciasto i przyniosła do naszego domu. Wszyscy byliśmy zachwyceni i poprosiliśmy o przepis.

Receptura jest naprawdę bardzo stara. Ciasto jest fantastyczne, można je również stosować w połączeniu z innym nadzieniem.
Składniki:
Ciasto:
- 30 dkg mąki pszennej
- ½ proszku do pieczenia
- 10 dkg cukru pudru
- 12 dkg masła
- 2 jajka
- 2 łyżki kwaśnej śmietany

Nadzienie jabłkowe:
- 1 kg jabłek
- 20 dkg cukru
- 1 łyżeczka cynamonu
- kropla rumu
Przygotowanie:
Wszystkie składniki na ciasto mieszamy.

Ciasto wyrabiamy na desce. Dzielimy na 2 w przybliżeniu równe części. Wałkujemy każdą część na desce.

Za pomocą wałka przenieść jedną część na lekko natłuszczoną blachę do pieczenia, natrzeć schłodzone nadzienie jabłkowe. Powtórz czynność z drugą częścią. Dźgnąć widelcem, natrzeć jajkiem. Piec w 180°C przez około 25 minut. (W razie potrzeby do ciasta możemy dodać więcej mąki lub śmietany).

Nadzienie jabłkowe: Jabłka obrać i pokroić w plasterki. Posyp cukrem i gotuj na wolnym ogniu (bez wody). Następnie dodajemy cynamon i możemy dodać trochę rumu do schłodzonych jabłek.