Atak serca zbliża się niepostrzeżenie: poznaj instrukcje, dzięki którym możesz uratować życie.

Zrób sobie krótką przerwę od zajęć, na które poświęcasz czas i zwróć uwagę na następujące informacje: ATAK SERCA. Potem znajdź moment, aby poinformować o tym swoich przyjaciół, udostępniając im tę wiadomość. Dzięki temu możesz uratować czyjeś życie.

Wyobraź sobie sytuację: jest 19:45, wracasz do domu samotnie po dniu pełnym wyzwań w pracy. Czujesz się wykończony, zdenerwowany i pełen frustracji. Nagle doświadczasz intensywnego bólu w klatce piersiowej, który promieniuje do ramienia i szczęki. Jesteś daleko od szpitala i nie masz pewności, czy zdążysz tam na czas. Wiele osób, w tym ty, mogło nie być przeszkolonych, jak udzielać sobie pierwszej pomocy w takich sytuacjach.

Jeśli doświadczasz ataku serca będąc sam, ważne jest, aby wiedzieć, jak przetrwać do czasu przybycia pomocy. Osoby, które nagle odczuwają, że mogą stracić przytomność z powodu niewłaściwej pracy serca, mają zaledwie około 10 sekund zanim to nastąpi.

Jednak istnieje sposób na pomoc sobie w takich okolicznościach, poprzez wielokrotne, mocne kaszlnięcie. Przed każdym kaszlnięciem należy wziąć głęboki oddech, a kaszel powinien być głęboki i długotrwały, tak jak przy odkrztuszaniu flegmy. Cykl głębokiego oddechu i kaszlu powinien być kontynuowany co dwie sekundy, aż do przybycia pomocy lub do momentu, aż serce zacznie bić normalnie.

Długie, głębokie wdechy zwiększają dopływ tlenu do płuc, a co za tym idzie, do mózgu i reszty ciała. Intensywne kaszlnięcie może spowolnić bicie serca i utrzymać krążenie krwi, a także pomóc w przywróceniu normalnego rytmu serca, co może być kluczowe w przetrwaniu ataku serca przed dotarciem do szpitala.

Zachęcamy do przekazywania tej informacji jak największej liczbie osób! Może to ocalić życie. Kardiolodzy twierdzą, że przekazanie tej wiadomości dziesięciu osobom może oznaczać uratowanie przynajmniej jednego życia. Zamiast wysyłać żarty czy zdjęcia przez WhatsApp, lepiej podziel się tym ważnym tekstem.

Posiadanie tej wiedzy może ocalić twoje życie, życie kogoś z twojej rodziny lub bliskiego przyjaciela. Jeśli otrzymasz tę wiadomość więcej niż raz, nie złość się. Ciesz się raczej, że masz przyjaciół, którzy o ciebie dbają.

Nie zapomnij, jak ważne jest, aby wiedzieć, co robić podczas ATAKU SERCA i podziel się tą wiedzą dalej!

error: Treść zabezpieczona !!