Nie znajdziesz już w domu pająków, much ani moli kuchennych: Proste domowe rozwiązanie, które wypędzi je na stałe. Instrukcje.

Ta naturalna mieszanka może uchronić Cię przed pająkami, komarami, muchami czy molami kuchennymi.

Muchy, pająki, komary i pluskwy kuchenne to nieznośne insekty, które robią zmarszczki na naszych czołach. Na rynku dostępne są rozwiązania, ale zawierają one wiele toksycznych substancji. Dziś przedstawimy proste rozwiązanie dostępne dla każdego

Oto jak go przygotować:

Składniki:

  • pół szklanki oleju roślinnego
  • pół szklanki szamponu
  • pół szklanki octu

Przygotowanie:

Dodaj wszystkie składniki do opryskiwacza. Dobrze wymieszaj, aż wszystkie trzy składniki zostaną całkowicie wymieszane. Następnie wystarczy spryskać powierzchnie w domu, na których zauważysz owady. Mieszanka jest nietoksyczna i bezpieczna dla dzieci i zwierząt domowych oraz skuteczna przeciwko owadom. Spryskaj każdy zakątek domu, a zauważysz, że muchy i komary znikną w ciągu zaledwie kilku godzin. Jednocześnie pozbędziesz się moli kuchennych.

Pająki

Chociaż jadowite pająki nie występują u nas, nie chcemy ich widzieć w domu. W ten sposób dostaniesz je tam, gdzie ich miejsce – na zewnątrz, z dala od domu. Dodaj 5-10 kropli olejku z mięty pieprzowej do mieszaniny 200 ml wody i 1/4 łyżeczki zwykłego detergentu, dobrze wstrząśnij. Spryskaj narożniki, szczeliny między meblami, fugi i ramy okienne.

Roztocza

Przyczyny reakcji alergicznych i podrażnień skóry. W ten sposób pozbędziesz się ich z domu. Wymieszaj 6 łyżeczek olejku eukaliptusowego z 1,5 łyżeczki płynnego detergentu w wiadrze z wodą i namocz w tej kąpieli rzeczy, które można prać, a następnie umyj je jak zwykle. We wszystkich innych przypadkach po prostu nałóż i wytrzyj czystą szmatką.

Jeśli nie lubisz zapachu olejku eukaliptusowego, możesz go zastąpić olejkiem z drzewa herbacianego, który jest równie skuteczny.

Jak pozbyć się roztoczy z materaca

Składniki:

  • 200 ml 3% nadtlenku wodoru
  • 3 łyżki sody oczyszczonej
  • Kilka kropel mydła w płynie

Przygotowanie:

Odkurzamy powierzchnię materaca. Wystarczy wymieszać wszystkie składniki w butelce ze spryskiwaczem i poczekać, aż przestanie się pienić. Następnie zamykamy buteleczkę i po prostu spryskujemy nim powierzchnię materaca. Pozwól mu działać przez co najmniej 3 godziny w wentylowanym pomieszczeniu. Kiedy materac wyschnie, możemy go ubrać jak zwykle. W internecie znalazłam też tutorial jak szybko usunąć plamy z moczu za pomocą octu i wody!

Inne rozwiązania

Jabłko i goździki na muchy i komary

Nie mam siatek i nie mamy w domu much ani komarów, jest super i gotowe w kilka sekund.

Od lat wypróbowuję doskonały domowy środek – w domku w ogrodzie: Całą butelkę białej alpy wlewam do starej płytkiej miski, której używam tylko w ten sposób, wlewam do niej 20-30 goździków, niech zaparza całe lato, alpa z czasem zbrązowieje (nie ma to znaczenia).

Przez całe lato jak jedziemy do chaty to drzwi są otwarte i nie ma ani komara ani muchy, ani nawet osy, jeśli zdarzy się, że wleci to od razu łatwiej wydostać się z chaty. Raz na jakiś czas jak alpa odparuje dolewam.

Ten przepis wykorzystuję również w domu, ponieważ przestrzenie tam są większe niż w domku ogrodniczym, umieszczam po jednym w każdym pokoju. Kupię za to dużą litrową butelkę i będę miał spokój na całe lato. Jest to zdecydowanie lepsze niż kupowanie chemicznych repelentów do zębodołu lub stosowanie innych rozwiązań. Jest nietoksyczny i bardzo skuteczny. 🙂

Środek odstraszający mojej babci

Używam tego środka odstraszającego każdego roku, nakładam go również na nadgarstki moich dzieci i wokół kostek, kiedy wychodzą. Przetestowałem i sprawdza się też świetnie w leczeniu drobnych zadrapań, łagodzi podrażnienia i jest też idealny na ból zęba. Za kilka złotych masz spokój na cały sezon.

Składniki:

  • 30-40 goździków
  • skórka otarta z jednej cytryny
  • 200 ml alpy lub alkoholu min. 40%

Ta sztuczka działa na muchy i osy

Chciałbym podzielić się idealną rzeczą na muchy i osy, na pewno użyjesz jej teraz na początku lata. Ćwiczę to co roku i nawet nie mam siatek na oknach. Zarówno muchy, jak i osy będą cię unikać. Owady żądlące nie lubią rabarbaru, przeszkadza im jego zapach – tego nauczyła mnie babcia i dlatego nadal uprawiam rabarbar.

Liście rabarbaru są doskonałe do odstraszania . Wystarczy zalać wodą około 14 większych liści (listki dobrze też rozerwać) i zaparzyć (w dwóch litrach wody). Następnie umieść go w butelce ze spryskiwaczem i użyj jako środka odstraszającego. Butelkę mam pod ręką w środku i na tarasie. Pamiętaj, że łodygi rabarbaru można wykorzystywać w przepisach – ale tylko do końca czerwca (kiedy są młode).

Dla much jest to idealne!

Na duże muchy, muchy rzeźnicze i małe muchy doskonała jest trzcina pospolita – na pewno ją widzieliście, to chwast, który rośnie w rowach, na łąkach iw ogrodach. Udowodniłam, że na jedno pomieszczenie wystarczą około 2-3 kwiaty.

Ma szczególny zapach, jeśli uznasz go za nieprzyjemny, umieść kwiat tylko na parapecie lub na zewnątrz na oknie. Muchy nienawidzą zapachu powracającego i znikną jak najdalej od niego. Używam w ten sposób nawet po wyschnięciu, wkładam do płóciennej torby i wieszam w oknie. Mam nadzieję, że to Ci pomoże.

error: Treść zabezpieczona !!