Ćwiczenia pozwalające zniwelować napięcie w odcinku szyjnym kręgosłupa – rady od specjalisty

Terapia Liebscher&Bracht jest efektem pracy dwóch czołowych niemieckich specjalistów – Roland Liebscher Bracht i dr Petra Bracht.

Dwóch wspomnianych naukowców opracowało terapię mającą na celu eliminację bólu poprzez celowaną terapię ruchową oraz zmiany w codziennej diecie. Pracowali oni nad tym przez 30 lat. Na oficjalnej stronie internetowej widnieje opis ich metody: „Terapia skutecznie eliminuje najczęstszą przyczynę bólu: nadmierne napięcie mięśni i powięzi, elastycznej części tkanki łącznej ”.

Z powodu dużego rozpowszechnienia w populacji bólu szyi i karku, warto znać tą metodę, by móc pomóc sobie samemu z użyciem tylko i wyłącznie własnych rąk. Ćwiczenie Rolanda Brachta jest w stanie niemal natychmiast pomóc odczuć ulgę w bólu.

Aby wykonać ćwiczenie, należy usiąść wygodnie na krześle, plecy trzymać prosto a dłonie położyć na czubku głowy. Następnie dalej trzymając dłonie na głowie, należy pociągnąć szyję do przodu, aby uzyskać zgięcie odcinka szyjnego. Ręce powinno trzymać się luźno na głowie i nigdy nie ciągnąć nimi głowy do przodu.

W momencie wykonywania ćwiczenia możliwe jest uczucie lekkiego pieczenia na karku. Prawdopodobnie będzie również uczucie rozciągnięcia odcinka szyjnego, a samo rozciąganie będzie odbywać się również w niższych partiach kręgosłupa.

Przy wydechu można spróbować przesunąć głowę trochę niżej, ale nigdy nie naciskać głowy rękami. Aby ćwiczenie wykonać poprawnie, najlepiej aby przy wykonywaniu ćwiczenia towarzyszyła nam inna osoba, która będzie kontrolować nasze ruchy.

Plecy powinny być cały czas proste, a w momencie kiedy położenie głowy będzie jak najniższe, należy pozostawić na niej tylko lewą rękę. Prawą rękę należy położyć na ramieniu, w momencie kiedy jest ona zgięta w łokciu, a w następnej kolejności pociągnąć ją do tyłu.

Następnie ćwiczenie należy powtórzyć na drugą stronę. Przez cały czas trwania ćwiczenia trzeba uważać, by oddychać głęboko i spokojnie oraz należy uważać by nie przechylać głowy na bok.

error: Treść zabezpieczona !!