Doświadczanie bólu kręgosłupa szyjnego jest niezwykle bolesne. Dlatego też mamy na to kilka rad.

Napięte mięśnie mogą utrudniać nawet najbardziej podstawowe ruchy. Aby sporadyczny ból nie stał się problemem, należy o nie zadbać.

Sztywne mięśnie szyi i karku mogą powodować ból w kręgosłupie szyjnym. Wynika to ze złej postawy i braku aktywności. Należy wykonywać proste ćwiczenia, aby rozluźnić napięte mięśnie i uzyskać błogą ulgę, gdy tylko poczujemy ból w kręgosłupie szyjnym.

Ćwiczenia jogi to świetna opcja na ból pleców. Jeśli czujesz, że ból utrzymuje się, a aktywność fizyczna nie przynosi efektów, czas skonsultować się ze specjalistą.

Ten prosty zestaw ćwiczeń natychmiast da Ci poczucie relaksu i rozluźnienia.

Regularne ćwiczenia mogą pomóc Ci pozbyć się bólu na dobre. Wiadomo, że ta sekwencja ruchów była stosowana przez setki osób. Regularne ćwiczenia sprawiają, że czują się lepiej. Nie wyobrażają sobie swojego dnia bez ćwiczeń.

Do praktyki jogi potrzebna będzie mata, koc lub ręcznik.

Połóż matę na ziemi, a następnie połóż na niej ręcznik. Możesz wybrać pozycję, która jest dla Ciebie wygodna. Albo połóż stopy na ziemi, albo skrzyżuj nogi. Możesz również wykonywać ćwiczenia na krześle, jeśli nie czujesz się komfortowo siedząc na ziemi. Połóż dłonie na kolanach i zamknij oczy. Możesz wziąć kilka głębokich, wydechowych oddechów. Postaraj się skupić na swoim oddechu i poczuć go. Otwórz oczy.

Nadszedł czas na pierwsze ćwiczenie. Teraz podnieś ramiona i złącz dłonie ze sobą. Następnie opuść ramiona do serca. Trzymaj plecy prosto. Gdy będziesz dociskać dłonie do siebie, skup się na swoich mięśniach. Powtórz to kilka razy.

Następnie przejdź do kolejnego ćwiczenia. Twoje ręce powinny znaleźć się na kolanach. Wyprostuj kręgosłup, a brodę unieś lekko do góry. Zrób wdech i opuść głowę. Przyciągnij brodę w kierunku klatki piersiowej.

Ten ruch można powtórzyć kilka razy. Podczas ostatniego powtórzenia kontynuuj wyciąganie ramion do przodu. Zwiększy to komfort i łatwość wykonania tej postawy. Przez cały czas pogłębiaj swój oddech.

Powoli przetocz dolną część pleców do góry, podnieś głowę, a następnie rozciągnij szyję do najwyższego punktu głowy (wyobraź sobie koronę).

Teraz wyciągnij ramiona na zewnątrz i przesuń łokcie do tyłu. Można sprawić, że ramiona będą lekko pulsować w przód i w tył.

Na sekundę unieś wysoko ramiona i przyciśnij dłonie do siebie. Następnie zegnij ramiona tak, aby łokcie były skierowane do góry. Kontynuuj głębokie oddychanie w tej pozycji.

Połóż dłonie na brzuchu i delikatnie je dotknij. Umieść stopy nieco szerzej niż biodra i ugnij nogi. Twoje kolana powinny dotykać ziemi.

Możesz przejść na jedną stronę, a następnie na drugą. Utrzymuj plecy proste, silne i zdolne do oddychania, gdy to robisz. Jeśli twoje nogi są zgięte, obróć głowę w przeciwną stronę.

Do następnego ćwiczenia skrzyżuj nogi przed sobą (postawa siedząca turecka). Umieść ręce za głową, układając dłonie w krzyż.

Trzymaj klatkę piersiową otwartą, jednocześnie odchylając łokcie do tyłu. Miej zamknięte oczy i utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund.

Trzymaj głowę w tej samej pozycji, ale pochyl się do przodu, tak aby broda była w górze.

Rozluźnij się. Rozluźnij się. Chwyć jedno przedramię, a drugą dłonią drugą dłoń. Skrzyżuj je nad klatką piersiową. Trzymaj palce wyciągnięte i otwartą klatkę piersiową. Twoje ramiona powinny być schowane. Po chwili możesz zmienić stronę.

To było twoje ostatnie ćwiczenie. Rozluźnij się. Przegrupuj ręce i podnieś serce do góry. Zamknij oczy.

Pogłębiaj swój oddech. Ta praktyka może sprawić, że poczujesz się zrelaksowany i spokojny. Pomoże również Twojemu kręgosłupowi. Dziś bądź wdzięczny za wszystko, co zrobiłeś dla siebie.

Wykorzystaj tę chwilę. Dzięki tej praktyce zyskałeś wiele korzyści dla zdrowia fizycznego, ale ma ona również relaksujący wpływ na Twój umysł.

error: Treść zabezpieczona !!