Koniec z bólem pleców, To ćwiczenie poprawia mobilność nawet w wieku 60 lat. Od razu poczujesz poprawę

Ból pleców, który trwa przez cały dzień, od samego rana do wieczora? Jeśli ta dolegliwość nie jest Ci obca i zmagasz się z jej objawami na co dzień, zapraszam do przeczytania artykułu jak pozbyć się powracającego bólu pleców.

Stosowanie środków medycznych bywa bardzo krótkotrwałe i nie przyniesie zamierzonego efektu. Klucz do rozwiązania tej dolegliwości leży w zmianie stylu życia. Tych kilka prostych ćwiczeń odmieni twoją codzienność.  Regularne ćwiczenia pozwolą zapomnieć Ci o bólu pleców oraz dodatkowo poprawią elastyczność i gibkość ciała.

1. Rozluźnienie mięśni

Pierwsze ćwiczenie rozpocznij od stania na podłodze ze stopami rozstawionymi na szerokość bioder. Palce skieruj delikatnie na boki, a następnie ugnij kolana. W dalszej kolejności unieś ręce i wyciągnij szyję tak wysoko jak dasz radę, po czym zacznij pochylać się do przodu do momentu, aż ręce oprą się na podłodze.

Dłonie delikatnie połóż na ziemi, rozluźniając mięśnie szyi i pleców. Utrzymaj tę pozycję przez kilka sekund, a następnie powoli się wyprostuj. Całe ćwiczenie powtarzaj przez 30-60 sekund.

2. Przywracanie gibkości ciała

Te ćwiczenie należy wykonać na płaskiej powierzchni. Dłonie połóż bezpośrednio pod ramionami, a kolana pod biodrami. Pamiętaj, aby twoje plecy były wyprostowane, a kolana lekko ugięte. W dalszej kolejności podnieś lewą nogę, ugiętą w kolanie tak wysoko jak to możliwe. Odstaw nogę do pozycji w jakiej była na początku i powtórz ćwiczenie po przeciwnej stronie ciała. Całość wykonuj przez 30-60 sekund.

3. Rozciąganie mięśni pleców

Usiądź wygodnie na podłodze, następnie uklęknij, a ręce wyciągnij daleko przed siebie. Kolana powinny być ugięte pod kątem 90 stopni. Później delikatnie opuść głowę tak, aby podbródek oparł się o ziemie. Dzięki temu zaczniesz rozluźniać mięśnie szyi. Pamiętaj o tym, aby łokcie nie dotykały podłogi. Pozostań w takiej pozycji przez 30-60 sekund.

4. Ćwiczenie na poprawną postawę

Ćwiczenie rozpocznij od położenia się wygodnie na brzuchu. Następnie prawą rękę przesuń nad głowę i uchyl w bok prawą nogę w kolanie. Następnie wróć do pierwotnej pozycji i powtórz ćwiczenie z lewą ręką i lewą nogą. Całość wykonuj przez 30-60 sekund na każdą stronę ciała.

5. Rozciąganie bioder

Usiądź na ziemi z nogami wyprostowanymi przed sobą. Następnie jedną nogę przyciągnij do klatki piersiowej, tak aby była ugięta bokiem w kolanie. Łagodnie przyciśnij nogę do siebie, tak aby poczuć napinanie mięśni bioder. Utrzymuj tę pozycję przez 30-60 sekund, a następnie powtórz z drugą nogą.

Warto wiedzieć, że jakość snu znacznie poprawia się wraz z ustąpieniem bólu pleców. Spróbuj koniecznie tych ćwiczeń, aby zapomnieć o tej dolegliwości na zawsze.

error: Treść zabezpieczona !!