Prosta herbata z dodatkiem cytryny i miodu pomoże zapobiegać tej nieprzyjemnym dolegliwościom. Przepis.

Męczy Cię grypa, przeziębienie lub kaszel? Szukasz dobrego sposobu, dzięki któremu szybciej pokonasz infekcję? Naturalna mieszanka cytryny, liścia laurowego oraz miodu uwolni Cię od choroby.

Liść laurowy, znany jako przyprawa do różnych dań jest również świetnym i niezwykle skutecznym środkiem, który poradzi sobie w walce z kaszlem. Herbata, na którą przepis zaraz poznasz, ma bardzo dobre właściwości prozdrowotne oraz lecznicze, więc każdy chory doceni jej działanie.

Jakie właściwości, dobre dla naszego organizmu, posiada liść laurowy?

Przede wszystkim posiada wiele cennym składników odżywczych, ale jest także bogaty w witaminy C oraz A. Liść laurowy ma w sobie także wiele minerałów, m.in. magnez, wapń, potas czy żelazo, a także kwas foliowy.

Kiedy warto pić herbatę z liści laurowych?

Jej spożywanie jest polecane przy wielu problemach zdrowotnych, np. bólach głowy czy migrenach, braku energii, w sytuacjach, gdy w naszym organizmie gromadzi się woda, przy wysokich ciśnieniach krwi, infekcjach skórnych, zapaleniach pęcherza, zmęczeniu mięśniowo-psychicznym, herbatka jest również dobra na niestrawność czy wzdęcia, bezsenność, a nawet chrapanie, PMS czy zapalenie ucha. Herbata z liści laurowych jest polecana również do odtruwania organizmu.

Czego potrzebujesz, aby zrobić herbatę, która skutecznie poradzi sobie z uciążliwym kaszlem?

Przygotuj sobie miód, cytrynę oraz około 3-4 liście laurowe. Przygotowanie zacznij od zalania wrzącą wodą szklanki, do której wcześniej wrzucimy podzielone na mniejsze części liście laurowe.

Po 10 minutach pod przykryciem możemy odcedzić herbatę, używając w tym celu sitka. Tak gotowy napar możemy spożywać. Warto dodać do niego miód lub cytrynę, aby poprawić smak. Warto jednak dodać, że zarówno miód jak i cytrynę można dodać tylko, gdy herbata wystygnie – dzięki temu składniki odżywcze w nich zawarte nie zostaną zdegradowane.

Herbatę należy pić raz dziennie, maksymalnie przez 10 dni. Niewskazane jest picie tego naparu kobietom w ciąży, karmiącym oraz osobom z zaburzeniami krzepnięcia.

error: Treść zabezpieczona !!