Odkryj sekret czarnego złota – jeden składnik, całe ciało odmienione od stóp do głów.

Ten czarny cud, dawniej bardziej wartościowy niż złoto, to skarbnica minerałów niezbędnych dla naszego organizmu, które wspomagają odzyskanie zdrowia.

Mumio, naturalny biostymulator znany od wieków w Azji Środkowej i na Wschodzie, używany jest do promocji zdrowia. Cechuje się czarnym kolorem po oczyszczeniu z zanieczyszczeń, błyszczącą powierzchnią, konsystencją przypominającą asfalt oraz gorzkim smakiem.

Jako tonik, Mumio wzbogaca organizm w minerały. Sprzyja tworzeniu krwi, aktywuje mechanizmy obronne ciała i pozytywnie wpływa na strukturę kości. Działa jako adaptogen, chroniąc organizm przed negatywnym wpływem środowiska.

Pochodzące z warstw skalnych różnych pasm górskich, w tym Himalajów, Tybetu i gór Ałtaj, Mumio to czarnobrązowa, mineralna żywica. Ma lepką, smołowatą konsystencję i barwę od żółtej do brązowo-czarnej.

Miejscowa ludność zbiera mumie w trudno dostępnych jaskiniach i szczelinach skalnych, na wysokościach przekraczających 3000 m n.p.m. Zbieracze wyruszają na kilkutygodniowe ekspedycje, podczas których zbierają surowe mumie, chroniąc tajemnicę lokalizacji tych miejsc. Mumio znajduje się na ścianach i sufitach jaskiń, często w formie małych „stalaktytów” przypominających łzy, stąd też nazywane jest „Łzami gór”.

W dawnych terenach perskiego imperium słowo mumio oznacza „ochronę ciała przed chorobami”. W Ajurwedzie, Mumio, jako jeden z wielu mineralnych preparatów, stosowano w tradycyjnej medycynie ziołowej do leczenia szerokiej gamy dolegliwości.

Mumio występuje w czterech głównych odmianach: czerwonej, białej, czarnej i niebieskiej, różniących się zawartością metali. Czarna odmiana, najczęściej spotykana, zawiera najwięcej żelaza. Mumio, znane i stosowane na Wschodzie od ponad 3000 lat, cieszyło się renomą cudownego eliksiru zdrowia.

Mumio posiada liczne właściwości zdrowotne, w tym uzupełnienie minerałów, pobudzenie rezerw organizmu, zwiększenie wydajności fizycznej i psychicznej, poprawę odporności, wsparcie przy stanach zapalnych i chorobach, jak również działanie antybiotyczne i antyoksydacyjne. To niezwykle wzmacniający suplement diety, odpowiedni do przywracania i utrzymywania zdrowia.

Mumio, powstałe w procesie geologicznym, składa się z 25-40 substancji organicznych i mineralnych, zawierając 28 pierwiastków, 10 grup krzemianowych, 6 aminokwasów oraz substancje balsamiczne i olejki eteryczne. Warto jednak pamiętać, że podczas stosowania Mumio nie należy bez konsultacji z lekarzem odstawiać przepisanych leków. Mumio może współdziałać z lekami, wzmacniając ich działanie i redukując toksyczność.

Jeśli te informacje wydają się wartościowe, nie zapomnij podzielić się nimi ze znajomymi!

error: Treść zabezpieczona !!