Skorzystaj z dobroczynnych właściwości sody oczyszczonej oraz pasty do zębów – Instrukcja krok po kroku.

Jak wyczyścić palniki znajdujące się na kuchence gazowej? Oto pomysłowa sztuczka polegająca na wykorzystaniu sody oczyszczonej i pasty do zębów. Bez dodatkowej, zbędnej chemii!

Masz w domu kuchenkę gazową i chcesz dbać o jej stan? Wykorzystaj ten trik, a palniki będą idealnie czyste, niezależnie od wieku kuchenki! Jak to osiągnąć? Wystarczy regularnie używać roztworu sody oczyszczonej oraz czyścić palniki za pomocą pasty do zębów.

Metoda z użyciem sody oczyszczonej i pasty do zębów

Zacznij od wyjęcia kratki oraz palników z pieca. Palniki włóż do garnka, a następnie zalej je wrzątkiem. Tak, żeby były całkowicie zakryte. Do wody wsyp łyżkę zwykłej sody oczyszczonej.

Soda zacznie się pienić – jest to całkowicie normalne. Kiedy piana opadnie, możesz wyjąć palniki.

Teraz powinieneś nanieść na nie niewielką ilość pasty do zębów.

Teraz, za pomocą ściereczki należy dokładnie wyszorować każdy palnik.

Jest to bardzo łatwa czynność, która nie powinna ci sprawić żadnych problemów. I gotowe! Palniki będą błyszczeć jak nowe.

Druga metoda – użyj szarego mydła

Szare mydło jest obecne praktycznie w każdym domu. Większość kobiet ma swoje patenty na wykorzystywanie tego uniwersalnego środka czyszczącego. Już nasze babcie chętnie sięgały po szare mydło i wykorzystywały je do różnych celów. Również w dzisiejszych czasach, wiele osób korzysta z jego właściwości.

Czy wiesz, że szare mydło może pomóc w doczyszczeniu brudnych, tłustych palników na kuchence? Poniżej znajdziesz sprawdzony przepis na szybkie i bardzo proste czyszczenie palników na kuchence gazowej. Co istotne – ta metoda czyści w sposób delikatny, dzięki czemu unikniesz plam oraz zadrapań na metalu.

Składniki:

  • szklanka białego octu,
  • gorąca woda,
  • 1/4 kostki szarego mydła

Przygotowanie:

Wodę doprowadzamy do wrzenia, w międzyczasie ścierając mydło na wiórki. Kiedy woda się zagotuje, dodaj do niej starte mydło. Mieszaj, aż całość się rozpuści. Teraz dodaj szklankę octu i całość gotuj przez mniej więcej 20 minut. Weź gąbkę lub miękki pędzel i z ich pomocą nanieś mieszaninę na palniki.

Całość zostaw na 3-4 minuty. Po tym czasie opłucz palniki. Jeżeli zabrudzenia nie zeszły, powtórz procedurę. Stosują tę metodę regularnie, a piec i palniki wrócą do swojego pierwotnego koloru.

Soda oczyszczona i szare mydło

Specyfiki stworzone na bazie sody oczyszczonej i szarego mydła potrafią zdziałać cuda. I to niezależnie od rodzaju czyszczonej powierzchni i typu zabrudzeń. Pasta przygotowana z szarego mydła i sody z powodzeniem zastąpi gotowe środki czyszczące.

Taki domowy specyfik będzie zdecydowanie delikatniejszy i mniej agresywny, niż produkty kupione w sklepie. A dodatkowo, domowe specyfiki zawsze są tańsze, dzięki czemu pozwalają zaoszczędzić.

Połącz ze sobą 100 gram szarego mydła, cztery łyżki stołowe sody i 100 mililitrów wrzątku. Jeżeli masz więcej czasu, wieczorem zalej mydlane wiórki zimną wodą, a rano dodaj do masy sodę. Mieszaj do uzyskania gładkiej konsystencji. Pastę przełóż do słoika.

Chcesz coś wyczyścić?

Zwilż powierzchnię, którą chcesz umyć, a następnie nałóż na nią pastę.

Zostaw na 10 minut, a następnie wyczyść powierzchnię za pomocą gąbki. Spłucz wodą.

Na koniec wytrzyj do sucha. Gotowe!

error: Treść zabezpieczona !!