Poznaj kilka sztuczek, które sprawią, że Twoja łazienka będzie lśniła. Zaoszczędź swój czas i pieniądze.

W łazience dbamy o własną higienę, dlatego tak ważne jest aby to pomieszczenie także było czyste i schludne.

Czyszczenie łazienki najczęściej przyprawia nas o ból głowy, ponieważ na powierzchni umywalki, kabinie prysznicowej czy lustrze bardzo często widać brzydkie zacieki. Kamień i rdza to kolejne uporczywie zanieczyszczenia, z którymi trzeba walczyć.

Aby pozbyć się tych zanieczyszczeń często kupujemy drogie środki chemiczne, które mogą powodować zarysowania, a ich skład jest szkodliwy dla środowiska. Warto skorzystać ze sposobów, wykorzystywanych przez nasze babcie. Niedrogie i skuteczne.

Czysta wanna

Na wannie powstają często brzydkie żółte plamy lub zacieki. Wygląda to bardzo nieestetycznie, szczególnie, kiedy nie dba się o wannę na bieżąco. Na szczęście można się tego pozbyć, a dodatkowo zniszczyć inny powstały brud i bakterie. Wystarczy przygotować mieszankę z octu i sody oczyszczonej.

W dużej misce lub wiadrze wymieszaj 4 litry wody, 4 szklanki octu, pół szklanki alkoholu oraz pół szklanki sody oczyszczonej. Tą mieszankę nałóż na szmatkę i wyczyść cała powierzchnię wanny. Odczekaj minimum 15 minut i spłucz. Efekty z pewnością Cię zaskoczą.

Czysta bateria prysznicowa

Prysznic to świetna sprawa, kiedy chcesz się odświeżyć, niestety twarda woda i dużą ilość kamienia powodują brzydki osad na głowicy. Aby się go pozbyć należy spryskać octem głowicę i zostawić najlepiej na całą noc następnie całość należy spłukać i cieszyć się czystością.

Pozbądź się osadu i kamienia

Jedynie trzy składniki, które napewno posiadasz w domu pomogą Ci w walce z uporczywym kamieniem i osadem. Przygotuj trzy łyżki octu, jedną łyżkę proszku do pieczenia oraz łyżeczkę soli. Taka mieszankę wrzuć do muszli klozetowej, z pewnością zobaczysz jak w wyniku reakcji chemicznej pojawi się piana.

Dzięki temu nawet rury odpływowe zostaną oczyszczone z osadów. Teraz za pomocą szczotki dokładnie wyszoruj wnętrze muszli i spłucz. Mieszankę nałóż na gąbkę i umyj wszystkie powierzchnie zewnętrzne toalety, następnie je zmyj wodą.

Tą mieszankę możesz wykorzystać także do mycia umywalki i wanny. Efekty będą widoczne na pierwszy rzut oka.

Czyste lustro bez smug

Na lustrze osiadają wszystkie zanieczyszczenia, para wodna i krople brudu. Często bardzo trudno to usunąć z powierzchni a brudne lustro wygląda odstraszająco. Zanieczyszczenia na lustrze można usunąć za pomocą mieszanki wody utlenionej i sody. Nałóż ja na delikatną szmatkę i wyczyść lustro. Następnie przemyj je czystą wodą i wypoleruj. Zamglone plamy możesz usunąć za pomocą pianki do golenia, której używa Twój partner.

Czysta toaleta

Często brud i osad osiadają w trudno dostępnych miejscach w toalecie. Ciężko do nich dotrzeć za pomocą gąbki czy szczotki. W tym przypadku przydadzą się Reczniki papierowe lub serwetki. Namocz je w occie i wepchnij we wszystkie miejsca do których ciężko dotrzeć. Pozostaw na całą noc.

Po tym czasie kamień zostanie usunięty a toaleta będzie lśnić czystością. W toalecie znajduje się wiele bakterii i wirusów, które należy usunąć. Aby dokonać dezynfekcji przygotuj 10ml ciepłej wody, 2ml soku z cytryny i 3g wody utlenionej.

Mieszankę przelej do butelki z pryskiwaczem i zastosuj na powierzchni toalety, pozostaw na 2 godziny. Po tym czasie wyszoruj toaletę szczotką i spłócz. W ten sposób pozbędziesz się plam, zacieków, bakterii i grzybów.

Czysta szczotka toaletowa

Szczotka toaletowa jest pomocna w trakcie sprzątania łazienki i nie tylko, ale czy pamiętasz, że ja też należy wyczyścić, aby długo służyła. Zakup szczotki nie wiąże się z dużymi kosztami, ale po co ja zmieniać gdy ta jest jeszcze w dobrym stanie.

Przygotuj szczotce kąpiel wybielająca, do wiadra wlej pół litra wrzącej wody, pół szklanki octu, 2 łyżeczki soli, pół szklanki sody oczyszczonej i odrobinę skoncentrowanego detergentu. Wsadź szczotkę i pozostaw ja w kąpieli przez godzinę.

Środek czyszczący do każdej powierzchni o pięknym zapachu

W litrowej butelce wymieszaj 2 miarki (może być zakrętka od płynu) płynu do płukania tkanin i dwie miarki alkoholu. Dolej do pełna wodę destylowaną i wymieszaj. Takim specyfikiem umyj podłogi, dzięki niemu kurz nie będzie tak szybko osiadał na powierzchni a podłogi będą czyste i pachnące.

Przygotowany środek jest uniwersalny dlatego można nim umyć także szafki łazienkowe, wannę, umywalkę, kafelki i toaletę. Wszystko można wyczyścić tym magicznym pogromcą brudu.

Usuwanie rdzy

Rdza pojawia się wokół ranów i odpływów odstrasza wszystkich swoim widokiem, czeto bardzo trudno ją usunąć. Jest na to sposób. Zardzewiałe miejsca posyp solą kuchenną i polej sokiem z cytryny, rdza zniknie tak szybko jak powstała. Działanie tych dwóch składników pomaga w walce, pojedynczo nie uzyskają takich efektów. Mieszankę nałóż wieczorem i pozostaw do rana.

Odetkanie umywalki

Zatkana umywalka to częste problem w łazience. Osady z detergentów, mydła czy włosy osiadają wewnątrz rur i je zatykają. Nie trzeba od razu wzywać hydraulika wystarczy sól i wrzącą wodą. Dwie łyżki soli kuchennej wsyp do sywfonu i zalej wrzącą wodą, umywalka natychmiast zostanie odetkana.

error: Treść zabezpieczona !!