Polecane dla biernych palaczy: Jak oczyścić płuca domowymi sposobami – oto 4 produkty, które należy spożywać.

Palacze czynni, bierni oraz osoby żyjące w dużych miastach i narażone na codzienne przybywanie w smogu narażają swoje życie.

Zawarte w dymie substancje skutecznie niszczą jeden z naszych najważniejszych organów – płuca. Małe pęcherzyki płucne, budujące ten organ, przy każdym wdechu pokrywają się toksycznym osadem.

Najlepszym wyjściem z tej niebezpiecznej sytuacji jest rzucenie palenia lub wyprowadzka ze skażonego miasta. Niestety nie zawsze odcięcie się od źródła problemu jest możliwe.

Co wtedy zrobić? Jak sobie pomóc?

W artykule przedstawimy cztery produkty, które pomogą w oczyszczaniu naszych płuc. Zachęcamy do wypróbowania ich!

Grejpfruty

Te cytrusy zawierają niezwykle dużo substancji poprawiających sprawność komórek naszego organizmu – tzw. antyoksydantów.

Ciekawostką być może również fakt, że wspomniane owoce zawierają substancje potrafiące zatrzymać lub spowolnić rozwój komórek nowotworowych w naszym organizmie. Jest to zatem doskonała propozycja dla regularnych palaczy!

Czosnek

Czosnek to sprawdzony przez pokolenia i ceniony w medycynie ludowej antybiotyk. Pomaga także wspomagać odporność organizmu oraz kryje w sobie wiele innych właściwości prozdrowotnych.

Imbir

Imbir, dzięki swojemu działaniu, polegającym na rozszerzeniu oskrzeli, pomaga usunąć zalegającą tam wydzielinę. Ma także silnie działanie przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe.

Marchew

Marchew jest warzywem bogatym w różnorodne witaminy – między innymi są to C, E, K, A oraz z grupy B. Pomaga również zneutralizować wpływ nikotyny na organizm oraz działa korzystnie na stan komórek nabłonkowych.

Spożywaj wymienione produkty możliwie często i przekonaj się jak ten zwyczaj wpłynie na Twoje zdrowie i samopoczucie.

Jeśli dodatkowo postanowisz rzucić palenie w niedługim czasie poczujesz różnicę – większa wyrazistość smaków i zapachów oraz pełniejszy oddech są w zasięgu Twoich możliwości!

error: Treść zabezpieczona !!