Sekretna sztuczka na skuteczne czyszczenia pralki: 15 min i gotowe. W ten sposób przez długi czas pozostanie jak nowa

Lśniąca biel pralki w 15 minut. Ekstra trik, dzięki czemu Twoja pralka będzie wyglądać jak nowa każdego dnia. Zasiej u znajomych iskierkę zazdrości!

Od dawna powszechnie znany i sprawdzony jest duet octu oraz sody oczyszczonej, stosowany do czyszczenie pralki od wewnątrz. Dziś przedstawię Ci prosty  sposób na utrzymanie olśniewająco białej pralki na zewnątrz. Zaskocz siostrę, przyjaciółkę, teściową, ale gdy już będą pękać z zazdrości nad Twoją bielutką pralką, nie bądź taka i podziel się z nimi tym “magicznym” preparatem.

Białe urządzenia w skutek częstego używania pozostawiają wiele do życzenia, zyskując żółty nalot i inne nieestetyczne zabrudzenia. Jest jednak sposób, dzięki któremu możesz pozbyć się tych uporczywych śladów użytkowania. Twoja pralka znów może wyglądać, jak świeżo wywieziona ze sklepowego magazynu.

Nietypowy preparat wybielający pralkę

Niewielką ilością wody utlenionej nasącz wacik kosmetyczny i przetrzyj nim pralkę w pożółkłych miejscach. Przebarwienia szybko znikną, dlatego nie musisz martwić się długą weekendową walką z gąbką i szeregiem środków czyszczących. Po kilku minutach pralka znów zaskoczy Cię nieskazitelną bielą.

Dodatkowo woda utleniona posiada działanie dezynfekujące i odświeżające. Sprawdź to wlewając 2 buteleczki do przegrody przeznaczonej na płyn zmiękczający pranie, a następnie włącz program płukania ubrań. Woda utleniona pomoże pozbyć się nieprzyjemnego zapachu z bębna pralki, z którym często walczą panie domu.

Inne sposoby na nieskazitelnie czystą pralkę

Z pozoru czysty bęben pralki może w rzeczywistości skrywać w szczelinach i innych zakamarkach całą masę brudu oraz bakterii. By temu zapobiec, co kilka miesięcy należy przeprowadzić profilaktyczne pranie na pustym bębnie pralki.

Wystarczy ustawić ją na długi program piorący w temperaturze 60 stopni wrzucając 2 kapsułki przeznaczone do czyszczenia zmywarek. Dzięki temu zostaną zlikwidowane wszelkie bakterie i drobnoustroje, ale także nagromadzony w wyniku wielokrotnego używania osad.

Prócz wody utlenionej dodatkowym sposobem na nieprzyjemny zapach wydobywający się  z pralki jest po prostu pozostawianie otwartych drzwiczek, co umożliwi swobodny przepływ powietrza i pozwoli zachować świeżość. Systematycznie należy czyścić filtr pralki. Często wpadają do niego pozostawione w ubraniach monety, drobne przedmioty czy fragmenty chusteczek higienicznych. W efekcie gromadzą się w nim grzyby i zarazki.

Równie systematyczną czynnością powinno być czyszczenie uszczelek oraz szuflady na proszki i płyny. Do tego najlepiej posłuży stara szczoteczka do zębów oraz popularny, domowy płyn na bazie wody, octu i sody oczyszczonej. Po czyszczeniu pozostaw pralkę oraz szufladkę otwarte tak, aby wszystkie elementy dokładnie wyschły.

To już wszystkie sposoby na czystą i śnieżnobiałą pralkę. Pamiętaj o tych ważnych wskazówkach, bo od tego czy pralka będzie utrzymana w należytej czystości zależy jakość prania i wygląd Twoich ubrań.

error: Treść zabezpieczona !!