Domowa hodowla ogórków – jak prawidłowo je hodować. Cenne wskazówki o których warto pamiętać.

Zbiory z własnego ogrodu są dużo lepsze w smaku a dodatkowo nie trzeba tracić czasu na pójście do warzywniaka.

Sam wiesz jakich nawozów używasz do hodowli swoich warzyw. Jednym z popularnych jest ogórek. Aby zaoszczędzić jak najwięcej miejsca należy użyć metody, z której można uzyskać aż 20 kg ogórków z jednej rośliny.

Jak uprawiać ogórki? Krok po kroku

Przede wszystkim należy wybrać ciepłe i bardzo nasłonecznione miejsce. W wiadrze umieścić na 1/3 jego wysokości skoszoną trawę.

Na nią koniecznie jest rozsypanie warstwy ziemi, najlepiej suchej.

Dopiero do niej należy zadbać o dobre nawilżenie rośliny i jej stopniowane nawadnianie, lecz nie przelewanie. Idealne do tego będą 1-2 litrowe butelki.

Po napełnieniu butelki należy ją obrócić drugą stroną w kierunku ziemi i przykręcić jedną śrubę do spodu pojemnika. Wyciągając śrubę koniecznym jest zostawienie malutkiego otworu, z którego powoli będzie wypływać woda i nawadniać całą powierzchnię wiadra.

Następnie trzeba ostrożnie zabrać butelkę z ziemi, obrócić w prawidłowym kierunku i postawić pionowo, zsuwając ostrożnie w dół.

Kolejnym etapem jest wykopanie około 10 cm dołu. Do niego zostanie wsadzona sadzonka ogórka, której posadzenie wymaga mocnego dociśnięcia całej gleby dookoła rośliny.

Jaką idealną podporę dla powstałej sadzonki nadadzą się trzy patyki. Należy je włożyć do gleby, jeden po lewej stronie, drugi pomiędzy butelką a rośliną a trzeci po drugiej stronie wiadra.

Taką roślinę trzeba odstawić na godzinę. Po upłynięciu odpowiedniego czasu warto podlać wiadro z sadzonką dużą ilością wody.

Posadzenie ogórków w wiadrze rozwiązuje problem z mrówkami, które w przeciwieństwie do tego warzywa nie lubią wilgoci i tam się nie zadomawiają.

Gdy po 1 podlaniu woda zostanie wsiąknięta, należy podlać roślinę po raz drugi nieco ponad powierzchnię ziemi. Ostatnim etapem jest owinięcie wąsami patyków a po drugim wsiąknięciu wody dołożenie ziemi do wiadra.

Ogórki w takiej postaci można hodować zarówno w domowym ogródku, jak i na balkonie.

error: Treść zabezpieczona !!