Sklepowe środki do toalety staną się przeszłością – Domowe kostki toaletowe. Czysta toaleta w kilka minut.

Dla każdego z nas istnieją mniej i bardziej lubiane obowiązki domowe. Niektórzy relaksują się przy prasowaniu, inni wolą podkurzać.

Czyszczenia toalety nie lubi chyba jednak nikt, ale jest to czynność, o której nie możemy zapominać ze względu na zdrowie nas samych i naszych najbliższych.

Sklepowe produkty do czyszczenia toalet bywają dość drogie, często mają nieprzyjemny, chemiczny zapach i niestety szybko się kończą. Warto więc wiedzieć, jak niskim kosztem można przygotować w domu alternatywę dla sklepowej chemii.

Domowe środki czystości są ekologiczne, bezpieczniejsze dla naszego zdrowia, a do tego nie obciążają naszego portfela. Dzięki nim szybko i łatwo doczyścisz wszystkie zakamarki muszli klozetowej, oszczędzisz pieniądze, czas i swoje zdrowie.

Domowe sposoby na czyszczenie toalety

Jak w 5 minut wyczyścić toaletę?

Mamy dla Ciebie sposób, by Twoja toaleta czyściła się sama, przy każdym spłukiwaniu wody. Niektórzy stosują do tego specjalne preparaty, my proponujemy Ci skorzystanie z… najtańszej pasty do zębów!

Wystarczy zakupić w drogerii zwykłą pastę do zębów o silnym i wyraźnym miętowym zapachu, następnie wykonać w tubce kilkanaście otworów i umieścić ją w zbiorniku na wodę.

Dzięki temu przy każdym spłukiwaniu woda będzie odświeżona, pachnąca, a na dodatek odrobine zdezynfekowana. Jeśli wykonasz wystarczająco małe otwory, to jedna tubka może wystarczyć Ci nawet na 3 miesiące!

Jak usunąć uporczywy osad w toalecie?

Nawet na regularnie czyszczonych muszlach klozetowych z czasem odkłada się kamień. Nie wygląda to estetycznie, jest trudne do usunięcia, a co najgorsze może uszkadzać hydraulikę w naszych łazienkach.

Producenci środków czyszczących obiecują nam cuda i polecają pozostawiać swoje produkty w miejscach szczególnie zabrudzonych na jakiś czas, nim zaczniemy je czyścić. Co z tego, jeśli płyn do czyszczenia toalet zwyczajnie spływa po ściankach i wcale nie chce pozostawać w miejscach, w których zbiera się najwięcej kamienia?

Istnieje domowy sposób, który pozwoli zapobiec szybkiemu spływaniu środków czyszczących. Wystarczy kilka listków papieru toaletowego lub kuchennego ręcznika.

Kawałki papieru wystarczy złożyć na pół, namoczyć w płynie czyszczącym i umieścić w toalecie. Czas działania można dobrać do własnych potrzeb i stopnia zabrudzenia, lecz najlepiej pozostawić zwilżony papier nawet na kilka godzin lub całą noc.

Tym prostym sposobem środek działać będzie dłużej, a Tobie łatwiej będzie usunąć kamień za pomocą szczotki do toalet.

Jak wyczyścić niedostępne zakamarki muszli klozetowej?

Aby dokładnie wyczyścić wszelkie zakamarki, proponujemy Ci ten prosty przepis na tabletki do czyszczenia toalet. Doskonale doczyszczą brud i posłużą jako odświeżacz.

Wszystkie niezbędne składniki z pewnością masz już w domu, a gotowe kostki czyszczące możesz przechowywać bardzo długo.

Potrzebne produkty:

  • szklanka sody oczyszczonej
  • ćwierć szklanki kwasku cytrynowego
  • kilka kropli ulubionego olejku eterycznego
  • łyżka płynu do mycia naczyń

Sposób przygotowania:

Wymieszaj ze sobą wszystkie składniki w miseczce, a następnie umieść gotową masę w foremce do lodu i odstaw do zastygnięcia.

Tak przygotowane kostki wrzucaj (po jednej) do toalety. Gdy tabletka już się rozpuści, po prostu wyczyść ścianki muszli przy pomocy szczotki.

Z czyszczeniem toalet można poradzić sobie naprawdę szybko i sprawnie. Koniecznie wypróbuj nasze sposoby i podziel się nimi ze znajomymi.

error: Treść zabezpieczona !!