Banalnie prosty przepis. Każdego lata kupuję 3 kg porzeczek, aby zrobić kilka butelek tego boskiego wina.

Czarna porzeczka wyróżnia się wśród innych owoców bogatym smakiem, a charakterystyczna kwaskowość sprawia, że ​​idealnie nadaje się do gotowania i nie tylko. Postanowiłam tym razem na zimę zamiast dżemów czy kompotu przyrządzić z nich domowej receptury wino.

Składniki

  • Porzeczka 3 kg
  • Woda 5 litrów
  • Cukier 2 kg

Wino Porzeczkowe

Przygotowanie:

Pierwszym etapem jest przygotowanie surowców. Nie można myć porzeczek. Po prostu usuń zepsute owoce i ogonki, a następnie ugnieć  je rękami lub za pomocą tłuczka do ziemniaków. Rozpuścić 1,5 kg cukru w ​​wodzie i zalej nią porzeczki.

Po wlaniu soku z porzeczki do szklanej butli umieść gumową rękawicę na szyi i umieść pojemnik w ciepłym miejscu (od 18 do 25 stopni). Zostaw porzeczki na 3 tygodnie. Następnie sprawdź napój, dodaj pozostały cukier, jeśli wydaje się zbyt kwaśne, i odstaw na kolejne 3 tygodnie.

Po 6 tygodniach wino porzeczkowe będzie gotowe, będziesz musiał tylko przelać je przez lejek do butelek i przechowywać w ciemnym chłodnym miejscu. Ogólnie rzecz biorąc, przygotowanie wina porzeczkowego trwa około godziny, następnie należy tylko czekać aż będzie gotowe.

Ma wyraźny smak i aromat, co oznacza, że ​​nadaje się do mięs i pikantnych potraw, zwłaszcza do smażonych i wędzonych mięs, a także grzybów. Średnio otrzymasz około 7 litrów wina.

Jak podoba Ci się przepis? Powiedz o nim znajomym!

error: Treść zabezpieczona !!