Bardzo prosta metoda: Wyhoduj czosnek w doniczce – Prosta instrukcja krok po kroku. Już nie musisz kupować ze sklepu.

Uprawianie czosnku wcale nie jest takie skomplikowane, jak się wydaje, a dodatkowo poza tym pozwala na oszczędzenie pieniędzy na jego zakup.

Poza tym może to być naprawdę świetna zabawa, która wprowadzi każdego w świat uprawiania ogródka. Poniżej prezentujemy sposób, w jaki można uprawiać tę roślinę. Uprawa jest prosta, a sama roślina przydaje się jesienią w czasach obniżonej odporności.

Co jest niezbędne?

  • 1 główka czosnku
  • gleba – albo z podwórka jeśli umiesz rozpoznać, albo ze sklepu jeśli nie masz takiej wiedzy, albo nie masz takiej gleby
  • doniczka o głębokości co najmniej 20 cm.

Jak się do tego zabrać?

Przede wszystkim trzeba znaleźć ładną główkę czosnku, której rodzaj może być dowolny (taki jak się nam marzy). Delikatnie rozdzielamy ząbki, starając się pozostawić na nich skórkę i ich nie obrać. Ząbki czosnku wsadzamy do ziemi, natomiast doniczkę ustawiamy w lekko zacienionym miejscu, w którym powinno być w granicach 15 stopni.

Po wyjściu pierwszych kiełków doniczkę można przenieść w bardziej nasłonecznione miejsce. Czosnek gotowy jest do zbioru w momencie gdy liście wyschną. Zaletą tego rozwiązania jest także to, że doskonale wiemy co jemy.

error: Treść zabezpieczona !!