Główne zasady feng shui – Dzięki tym metodom czuje się o wiele lepiej we własnym domu

W dzisiejszych czasach mamy coraz mniej czasu na relaks i odpoczynek. Dlatego tak ważne jest, aby mieć w swojej okolicy miejsce, które zapewni nam chwilę wytchnienia.

Bardzo często takim miejscem jest nasz własny dom. Warto więc zaaranżować miejsce tak, aby móc w pełni cieszyć się upragnioną chwilą spokoju.

Zasady feng shui

Poniżej przedstawione zostały podstawowe zasady feng shui. Mają nam one zapewnić oczyszczenie pomieszczeń ze złej energii, wprowadzić pozytywne wibracje i zapewnić odpoczynek domownikom. Pozytywna energia ma za zadanie zmniejszyć stres oraz poprawić nasze samopoczucie każdego dnia. Dzięki temu pobudzamy nasz umysł do lepszego funkcjonowania.

OKREŚL INTENCJE

Jest to główny i można powiedzieć, że kluczowy krok do wprowadzenia zasad feng shui do swojego życia. Bywa głównym zwrotem akcji, który umożliwia realizację dalszych planów. Polega on na podjęciu decyzji o wyeliminowaniu negatywnych, złych i dokuczliwych emocji.

ODKURZANIE

Powoduje poruszenie energii, która wcześniej zastała się w miejscu. Odkurzanie niesie za sobą coś nowego, wprowadza nowy ład i świeżość.

USUWANIE PYŁU I KURZU

W celu pobudzenia energii mentalnej. Nasze powietrze musi być czyste i przejrzyste, aby skupić uwagę umysłową.

DYM Z SZAŁWII

Niekoniecznie szałwia, ale warto zainwestować z materiału do sporządzenia kadzidła, które uspokoi i odpręży. Dodatkowo wprowadzi to nową, lepszą energię do Twojego pomieszczenia.

POPRAWIAJ PODUSZKI

Najlepiej przed snem i rano po przebudzeniu. Dokładne wywietrzenie i wytrzepanie poduszek dodaje pozytywnej energii szczególnie w sypialni. Warto pamiętać o tym punkcie.

KLASZCZ! 

Jest to najlepszy sposób na pobudzenie energii w pomieszczeniu. Wpływa również na krążenie energii w miejscu zamieszkania.

CZYSZCZENIE TOALETY I OPUSZCZANIE DESKI KLOZETOWEJ

Przyda się do tego roztwór sody z octem w proporcjach 1:1. Wprowadzajmy do naszej codziennej pielęgnacji i higieny naturalne środki, które z łatwością można przygotować samodzielnie w domu.

WDZIĘCZNOŚĆ

jeden z ważniejszych, niestety zapomnianych punktów. Codziennie pamiętamy o tym, co nam nie wyszło, w jaki sposób nie udało nam się zrealizować planów, czego nam brakuje, a tak mało czasu poświęcamy na to, co jest w naszym życiu pozytywne.

Warto wprowadzić rytuał zapisywania lub mówienia o rzeczach, za które jesteśmy wdzięczni i dzięki którym jesteśmy szczęśliwi. Dzięki temu utrzymamy równowagę energetyczną.

error: Treść zabezpieczona !!