Zobaczysz zmianę już w ciągu 14 dni. Szybkie ćwiczenie, które pomaga usunąć garb i skorygować postawę

Utrzymywanie złej postawy sprawia, że organizm zaczyna się przed tym bronić. W jaki sposób to się dzieje?

Aby zapewnić ochronę kręgosłupa na karku, może tworzyć się na nim warstwa tłuszczu, potocznie określana jako garb. Wytwarza się on szczególnie wtedy, jeśli spędzasz długie godziny przy komputerze, wyciągając przy tym szyję w kierunku ekranu. Znacząco odczuwa to wtedy kręgosłup.

Ćwiczenie nr 1

Jest na to sposób! Dzięki prostemu, wykonywanemu regularnie 4-minutowemu ćwiczeniu, zalecanemu przez klinikę Milton Chiropractic Clinic z Cambridge możesz zniwelować problemy z kręgosłupem, wpłynąć na poprawę swojej postawy, a także raz na zawsze pozbyć się garba.

Na początek unieś ręce nad głowę i wyciągnij ręce do tyłu. Utrzymaj taką pozycję przez 30 sekund. W dalszej kolejności zmień ręce z pozycji „Y” do pozycji „W”, pociągając przy tym łokcie do dołu.

Wytrzymaj tak 30 sekund. Po upływie czasu wyciągnij ręce do boku w pozycji poziomej i utrzymaj je tak przez następne pół minuty. Na końcu przyciągnij łokcie do tułowia w taki sposób, aby stworzyły one dwie litery „L” . To będzie trwać kolejne 30 sekund.

Ćwiczenie nr 2

W pozycji wyjściowej stań prosto, umieść ręce ręce za plecami, a następnie chwyć prawą ręką nadgarstek lewej lub odwrotnie. Następnie wyprostuj łokcie i odciągnij ręce w tył. Zwróć uwagę, aby przy tym ścisnąć łopatki. Kolejno odchyl głowę do tyłu, głęboko przy tym oddychaj. Utrzymaj taką pozycję przez pół minuty. Na koniec pochyl się do przodu i zrób głęboki wydech.

Ćwiczenie nr 3

W pierwszej kolejności stań blisko ściany, a prawą rękę umieść na ścianie tak wysoko jak to możliwe. Następnie obróć głowę w prawą stronę i pochyl tułów. Taką pozycję utrzymuj mniej więcej przez 15 sekund i powtórz to ćwiczenie trzykrotnie. Wykonaj tą sekwencję również na lewą stroną ciała.

error: Treść zabezpieczona !!