Odkąd dowiedziałam się jakie negatywne właściwości ma ten napój – przestałam go pić. Takie są fakty.

Jak wskazują statystyki po napoje gazowane sięga średnio co drugi Polak, a wzrost spożywania takich napojów przez osoby młode wzrósł aż o 30 procent.

Do jednych z najpopularniejszych napojów gazowanych należy zaliczyć przede wszystkim Colę. Marka ta jest znana na całym świecie i chętnie kupowana. Oczywiście napój ten bez wątpienia świetnie smakuje i daje uczucie orzeźwienia szczególnie w gorące dni, ale jest również druga strona medalu, która odnosi się do wpływu Coli na organizm człowieka.

Dietetycy oraz lekarze są zgodni – ten napój ma negatywny wpływ na organizm człowieka!

Jednym ze specjalistów, który wypowiedział się w stosunku do napoju gazowanego, jakim jest Cola – jest dr. West Conner. Jest to specjalista, który zajmuje się prowadzeniem zajęć z zakresu farmacji. Przeprowadził on badania, z którym jasno wynika fakt, dlaczego Cola wpływa destrukcyjnie na zdrowie człowieka.

Otóż pierwszą kwestią, którą należy przytoczyć jest fakt, iż w ciągu pierwszych dziesięciu minut od chwili spożycia tego napoju do organizmu człowieka zostaje dostarczonych aż 10 łyżeczek cukru. Jest to więc szczególnie niebezpieczne dla osób, które borykają się z problemem cholesterolu, bądź nadciśnienia.

Kolejną kwestią, która trzeba przytoczyć jest to, że po upływie kolejnych 20 minut od momentu spożycia Coli poziom cukru we krwi ulega dużemu podwyższeniu, a co za tym idzie – również wątroba zaczyna natychmiast pracować w taki sposób, iż zamienia cukier na tłuszcz.

Po upływie kolejnych 40 minut zauważa się zjawisko takie, że organizm zaczyna absorbować całą kofeinę zawartą w tym napoju. W związku z tym zjawiskiem zaczynają rozszerzać się źrenice, zaczyna zwiększać się ciśnienie krwi, jak również wątroba zaczyna wysyłać coraz więcej cukru do krwi.

Po upływie godziny w organizmie kwas fosforowy zaczyna łączyć się z magnezem, cynkiem i fosforem. Wynikiem tego jest to, że metabolizm zaczyna znowu przyśpieszać.

W następnej kolejności pojawia się tzw. efekt kofeiny, który powoduje, że nasze pielgrzymki do toalety stają się coraz bardziej częste.

Na etapie końcowym zauważa się zniwelowanie stanu euforii, a co za tym idzie – zauważa się zjawisko podobne do stanu hipoglikemii w organizmie. Stan hipoglikemii polega na tym, że ilość glukozy we krwi ulega znaczącemu obniżeniu. Z tego powodu nasze samopoczucie ulega znaczącemu pogorszeniu.

error: Treść zabezpieczona !!