Jak zachować smukłą sylwetkę, nawet wtedy kiedy prowadzisz siedzący tryb życia – Jest to bardzo łatwe, a w dodatku przyjemne. Poznaje ćwiczenie, które z pewnością Ci pomoże.

Wielu z nas pracuje w trybie siedzącym. I nieraz zdarza się, że zapominamy o tym, że trzeba dbać o siebie oraz o swoje zdrowie. Za bardzo skupiamy się na samej pracy i na osiągnięciu celów. A jednak zdrowie jest zbyt ważne, by je tak zaniedbywać.

Zdrowie jest istotne, a zadbanie o nie musi być wcale trudne. Nawet jeśli pracujemy przez całe dnie, warto znaleźć dla siebie chwilę, by móc wypocząć. Praca jest ważna, ale nasze zdrowie jeszcze ważniejsze. Dzisiaj zatem pokażemy, co należy zrobić, by bardziej zadbać o siebie. Metody te nie są skomplikowane i świetnie nadają się dla osób, które prowadzą pasywny tryb życia.

Rozciąganie kręgosłupa

Regularne rozciąganie kręgosłupa może nam pomóc w przypadku wielu chorób. Szczególnie w przypadku skurczów mięśni. Dlatego codzienna gimnastyka może nam wiele pomóc i sprawić, że będziemy czuli się o wiele lepiej.

Nawet nie potrzeba wiele czasu. Każdy z nas jest w stanie znaleźć 10 min w ciągu każdego dnia. Przyda nam się jedynie stołek. Kładziemy się, a stołek położymy na naszym brzuchu i podbrzuszu. Rozciągamy ręce i nogi.

Następne ćwiczenie. Pod brzuch kładziemy zrolowany ręcznik, a cały ciężar ciała przenosimy na stołek. Dzięki temu możemy spokojnie rozciągnąć odcinki lędźwiowy i piersiowy kręgosłupa, a przy tym ani go nie obciążamy, ani nie uszkadzamy. Rozciągamy kark, szyję, a na koniec się rozluźniamy.

Na koniec prostujemy szyje, rozciągamy mięśnie i wracamy do pozycji wyjściowej.

Taki zestaw ćwiczeń przyda się po kazdym męczącym dniu. Dlatego warto o nim pamiętać i przygotować się na taki krótki trening, dzięki któremu możemy o siebie zadbać.

error: Treść zabezpieczona !!