Haluksy – Najważniejsze informacje. Poczujesz ulgę w swoim bólu, jeśli przeczytasz cały artykuł.

Haluksy: najważniejsze informacje

Haluks odnosi się do kostnego zgrubienia u podstawy dużego palca u nogi. Dzieje się tak, gdy kości u podstawy dużego palca przesuwają się poza swoje właściwe pozycje. Czubek dużego palca jest ciągnięty w kierunku małych palców, powodując wystający staw u jego podstawy.

Zaczerwienienie skóry wokół guzka może powodować jego bolesność. Haluks może być pogorszony przez noszenie ciasnego obuwia. Hallux może być również spowodowane przez kształt stopy, deformacji stóp, lub warunków medycznych, takich jak zapalenie stawów. Haluks jest formą haluksa w stawie.

Jest to obszar, w którym twoje palce zginają się podczas chodzenia. Jeśli masz haluksy, cały twój ciężar spoczywa na nim za każdym razem, gdy robisz krok. Może to powodować ból podczas chodzenia. Może powodować zgrubienia i modzele, ponieważ Twój but ociera się o niego.

Ważne jest, aby o tym pamiętać!

Haluks może być spowodowany przez wiele czynników. Czynniki te obejmują zapalenie stawów, zaburzenia nerwowo-mięśniowe (zaburzenia genetyczne), urazy i czynniki biomechaniczne. Reumatoidalne zapalenie stawów jest stanem, który powoduje zapalenie w wielu stawach i może powodować uszkodzenie stawu.

Zapalenie może powodować długotrwałe uszkodzenie kości stawu. Może to prowadzić do przesunięcia kości i utworzenia haluksa. Najczęstszymi przyczynami biomechanicznego haluksa są nadmierna pronacja i rotacja do wewnątrz.

Kształt stopy danej osoby może powodować nadmierną pronację, np. płaskostopie. Może to również nastąpić, gdy noszą wysokie obcasy lub noszą ciasne buty. Niekontrolowane ruchy stóp mogą prowadzić do zaburzeń nerwowo-mięśniowych lub innych warunków, które wpływają na funkcję nerwów i mięśni danej osoby. Może to zwiększyć ryzyko wystąpienia guzków.

Podsumowanie: Do objawów haluksa należą:

  • Obrzęk
  • Zaczerwienienie
  • Dotykanie z tkliwością
  • Możesz czuć stały ból lub może się on zmieniać.
  • Ograniczenie ruchu palca lub stawu
  • Modzele lub nagniotki

Haluks nie musi być genetyczny. Jednak możliwe jest, aby niektóre przyczyny haluksów były przekazywane przez rodziców. Na przykład kształt stopy danej osoby jest często przekazywany z pokolenia na pokolenie.

Haluks może być również wynikiem pewnych dziedzicznych uwarunkowań genetycznych. Inne choroby, takie jak reumatoidalne, mogą również występować rodzinnie, co zwiększa prawdopodobieństwo wystąpienia haluksów.

error: Treść zabezpieczona !!