Nie musisz odwiedzać lasu, aby hodować grzyby.

Ważna informacja dla miłośników grzybów! Można je uprawiać w ogrodzie, lub w domu. Są łatwe w uprawie i nie wymagają dużego wysiłku.

Leśny prezent w postaci grzybów to skarb, który uwielbiają niemal wszyscy. Na polskich stołach grzyby mogą być podawane w postaci zupy, sosu lub suszone. Dla wegan obowiązkowym elementem są grzyby ostrygowe.

Świetną wiadomością dla grzybiarzy i miłośników grzybów jest to, że grzyby można uprawiać we własnym ogródku! To świetna opcja dla tych, którzy nie chcą wybierać się na długie leśne wędrówki. Dziś pokażemy Ci, jak uprawiać grzyby w swoim ogrodzie.

Jak uprawiać grzyby w ogrodzie?

Ciepłe powietrze, wilgotna gleba i drzewa (dąb, sosna, brzoza) to najlepsze warunki dla grzybów. 18 stopni Celsjusza to idealna temperatura dla grzybów. Ważne jest, aby zweryfikować metodę rozmnażania wybranych przez Ciebie grzybów, ponieważ może ona wpływać na warunki.

Moczenie

Aby zrobić pieczarki, należy je najpierw namoczyć. Pierwszym krokiem jest zmiażdżenie kapeluszy grzybów i namoczenie ich w 10 litrach wody z cukrem drożdżowym i cukrem. Pozwól grzybom moczyć się w tym roztworze przez co najmniej tydzień, zanim go rozcieńczysz. Rozcieńcz roztwór w ilości 10 litrów wody na litr. Roztwór należy wlać do gleby wokół młodych drzewek. Należy go podlewać co najmniej raz w tygodniu.

Rozsiewanie grzybów

Rozsiewanie grzybów to kolejny sposób na ich rozmnażanie. Wystarczy zerwać zebrane i przyniesione z lasu grzyby, a następnie rozrzucić je po ogrodzie. Powinieneś umieścić je w najbardziej sprzyjających warunkach. Odpowiednia wilgotność pozwoli zarodnikom grzybów na naturalny rozwój bez konieczności ingerencji człowieka.

Torby z grzybami

Wiele grzybów świetnie sprawdza się w torebkach. To nie jest żart! Wystarczy 60-litrowy worek wypełniony słomą, wodą i trzonami grzybów. W takich warunkach świetnie rozwijają się pieczarki i boczniaki. Wymagają jedynie temperatury 15°C i wilgotności co najmniej 85%.

Najlepiej zrobić to w piwnicy, ale można też w kuchni lub pomieszczeniu gospodarczym. Będziesz musiał zagotować słomę w dużym rondlu, a następnie ją ostudzić. Następnie odsącz nadmiar wilgoci. Układaj słomę warstwami i dodawaj łodygi grzybni.

Aby umożliwić cyrkulację powietrza, a grzybom wzrost, na dnie worka wycinamy mały otwór. Dzięki tym warunkom grzyby można uprawiać przez cały rok, o ile ma się odpowiednie warunki.

Pieczarki z grzybnią

Grzybnia to ostatnia metoda na uprawę pieczarek. Możesz je uprawiać, po prostu usuwając ziemię z grzybni i sadząc ją w swoim ogrodzie. Będziesz musiał podlewać grzybnię tak, jak każdą inną roślinę. Możesz również kupić grzybnię grzybów online lub w sklepach ogrodniczych. Pamiętaj, że grzyby rosną tylko w odpowiednich warunkach!

Czy jesteś w stanie uprawiać grzyby w swoim ogrodzie?

Zachęcamy do uprawiania grzybów we własnym ogrodzie, jeśli nie. Jest wiele możliwości, a większość z nich jest łatwa do zrealizowania bez specjalnych warunków. Życzymy miłej zabawy!

error: Treść zabezpieczona !!