Jak wybielić plastik w kuchni: uporczywe, żółte plamy znikną w kilka chwil.

Plastik jest tworzywem, które ze względu na spadki temperatury, natężenie słońca czy poprzez kontakt z różnymi przedmiotami lubi przybrać barwę żółtą.

Nowo zakupiony przedmiot z plastikowymi elementami po jakimś czasie najpewniej straci swój właściwy kolor. Wydawać by się mogło, że takie zabrudzenia niemożliwe są do usunięcia, a jednak jest kilka sposobów na zniwelowanie tych uporczywych plam, które najczęściej możemy dostrzec na parapecie, klamkach od okien, przełącznikach światła czy uchwycie lodówki.

Wystarczy uzbroić się w cierpliwość oraz wypróbować któryś z poniższych przykładów. Dla uzyskania lepszych efektów warto powtórzyć wykonywaną czynność.

Jakie są sposoby na usunięcie tych plam?

Dobrym przykładem będzie użycie octu – ze względu na jego wysokie stężenie oraz mało przyjemny zapach warto założyć rękawiczki ochronne. W tym przypadku namoczoną gąbką należy przetrzeć zażółcone miejsca oraz odczekać kilka minut, później należy przetrzeć te miejsca wypłukaną w wodzie gąbką.

Równie dobry efekt może dać użycie pasty do zębów – wystarczy nałożyć małą ilość pasty na plamy oraz potrzeć gąbką.

Utleniacz do włosów to również jeden z lepszych sposobów na zniwelowanie plam. Wystarczy nanieść produkt na plastikowe elementy oraz pozostawić na 10 min. Po tym czasie należy przetrzeć miejsce mokrą gąbką.

Szare mydło także poradzi sobie z żółtymi plamami na plastiku.

Aby produkt zadziałał należy z mydła zrobić pastę, którą tworzy się ze startego mydła oraz ciepłej wody. Pastą należy natrzeć brudne miejsca, a po upływie 10 min przepłukać wodą.

error: Treść zabezpieczona !!