Oczyść swoje ciało dzięki temu domowemu przepisowi. Instrukcje krok po kroku.

Wykorzystaj moc natury i przygotuj ten dobroczynny napój. To bomba na wątrobę, żyły i ogólny stan zdrowia organizmu. Potrzebujesz tylko 3 składników i wody.

Składniki:

  • 50 g pietruszki
  • 1 ząbek czosnku
  • 20 ml soku z cytryny (2 łyżki)
  • 150 ml wody (3/4 szklanki)

Przygotowanie:

Najpierw dokładnie umyj pietruszkę.

Ważne jest, aby użyć świeżej pietruszki i dodać łodygę, ponieważ zawiera ona ważne witaminy i minerały.  Wkładamy do blendera, bierzemy ząbek czosnku, który działa przeciwzużyciowo na wątrobę. I drobno posiekany dodać do pietruszki.

Potrzebujemy również 20 ml soku z cytryny.

Na koniec całość zalewamy wodą i mieszamy. Ten sok jest częścią 27-dniowej kuracji, która pomoże Ci oczyścić organizm i poczuć się lepiej. Kurs składa się z 3 faz po 9 dni każda, a za każdym razem, gdy mija 9 dni, należy zrobić 3-5 dni przerwy.

Pij sok jak w tym przepisie przez pierwsze 3 dni, następnie sok bez czosnku przez kolejne 3 dni, a potem znowu przez 3 dni z czosnkiem (łącznie 9 dni według tego poradnika). Powtarzaj ten zabieg 3 razy w roku. Powinieneś zauważyć różnicę w swoim ciele po pierwszym tygodniu.

Działanie poszczególnych składników

Pietruszka

Pietruszka jest bogata w chlorofil, który nadaje roślinie kolor i umożliwia fotosyntezę. Mówi się, że w ludzkim ciele chlorofil bierze udział w detoksykacji, pomagając na przykład wypłukiwać metale ciężkie, takie jak rtęć.

Ze względu na wysoką zawartość witaminy C pietruszka może obniżyć wysokie ciśnienie krwi i zmniejszyć nieświeży oddech. Witamina C wzmacnia również układ odpornościowy i zapobiega przeziębieniom.  Pietruszka jest szczególnie dobra do drenażu.

Czosnek

Allicyna, selen i związki siarki należą do substancji czynnych, dzięki którym czosnek jest przyjacielem wątroby. Czosnek aktywuje enzymy wątrobowe , a tym samym wspomaga proces detoksykacji.

Cytryna

Oprócz witaminy C cytryna zawiera również 170 mg potasu na 100 g, który między innymi wspomaga pracę serca i mięśni. Z drugiej strony magnez wspiera komórki nerwowe i mięśniowe, a także serce.

Ta substancja aktywna zapewnia również zdrowe kości i zęby. Takie połączenie substancji aktywnych działa wręcz magicznie na organizm, więc zdecydowanie warto spróbować. Dużo zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!