Te sprawdzone techniki mogą być stosowane przez sportowców w celu szybkiego zmniejszenia obrzęku i bólu kolana. To działa. Instrukcje.

Jak usunąć opuchliznę z kolan?

O to starożytna technika stosowana przez sportowców w celu zmniejszenia obrzęku i bólu kolan. Spuchnięte kolana mogą być oznaką innych problemów zdrowotnych. Jeśli problem nie ustępuje lub nasila się, należy skonsultować się z lekarzem. Te domowe sposoby można zastosować, jeśli początkowo ból nie jest silny.

Sposób 1: Opatrunek z musztardy

Najlepszym środkiem leczniczym na ból kolana jest musztarda. Opatrunek z musztardy należy nałożyć na chore miejsce. Zabandażuj go. Nałóż opatrunek z gorczycy wieczorem, a następnie połóż się z nim spać. Po przespaniu całej nocy należy zdjąć opatrunek. Po tym czasie opuchlizna i ból powinny ustąpić.

Metoda numer 2: Sztuczka stosowana w sporcie

Połącz po jednej łyżce stołowej miodu, musztardy i sody oczyszczonej. Nałóż tę mieszankę na kolana i przykryj gazą. Opatrunek powinien pozostać na kolanie od 4 do 24 godzin. Zdejmij go.

Metoda 3: Liście kapusty

Ta metoda była często stosowana przez nasze babcie i prababcie, zwłaszcza w przypadku uporczywego bólu kolana. Zawiń zranione kolano w zwinięte liście kapusty, a następnie owiń je folią spożywczą na co najmniej jedną noc. Ból zmniejszy się lub zniknie.

Metoda numer 4: Kompres z twarogu

Twarożek może być stosowany w leczeniu bolesnych lub opuchniętych kolan. Można z niego zrobić opatrunek, owinąć go gazą, a następnie zabezpieczyć bandażem. Dzięki temu ból zostanie niemal natychmiast złagodzony.

error: Treść zabezpieczona !!