Skuteczne ćwiczenie od mojego rehabilitanta na kręgosłup szyjny: robię to codziennie i nie wiem co to ból!

Fizjoterapeuta zalecił mi ćwiczenia na rozluźnienie kręgosłupa szyjnego.

Ćwiczę codziennie i nie wiem czym jest ból!

Gdy każdego dnia odczuwasz ból w odcinku szyjnym kręgosłupa, to na pewno szukasz dobrego sposobu, aby się go pozbyć. Jeśli jednak po masażu lub lekach nadal nie ma poprawy, możemy zaproponować Ci skuteczne wyjście z problemu.

Ból szyjny pojawia się zwłaszcza z powodu sztywności mięśni szyi. Kręgosłup jest właściwie cały czas pod naciskiem, a sztywne mięśnie mogą nawet uniemożliwić podstawowe ruchy. Aby zapobiec przekształceniu się bólu w ból przewlekły, należy jak najszybciej uporać się z tymi problemami.

Jedną z przyczyn sztywności mięśni może być brak ruchu i ćwiczeń, a także niewłaściwa postawa. Odpowiednie ćwiczenia są idealne dla łagodzenia bólu. Prosty zestaw działań może pomóc Ci poczuć się lepiej. Jeśli ból nie ustąpi, problem jest poważny i zaleca się skorzystanie z profesjonalnego leczenia.

Odczuwasz ból po długim siedzeniu, prowadzeniu auta lub spaniu?

Warto wiedzieć, że ból pleców dotyka nawet 80% populacji, a stan ten jest ściśle związany z naszym stylem życia. Długie siedzenie przed komputerem, patrzenie na telefon komórkowy lub podróżowanie naraża kręgosłup na wiele niedogodności. Wszystko to składa się na te nieprzyjemne statystyki. Na szczęście istnieje proste rozwiązanie!

To ćwiczenie może naprawdę pomóc. Rozciągnie mięśnie kręgosłupa szyjnego i szybko złagodzi napięcie i ból.

Przykład ćwiczeń:

Najważniejszą zasadą jest prawidłowa postawa ciała. Stań lub usiądź wygodnie, teraz staraj się trzymać uszy jak najdalej od ramion. Spróbuj wyciągnąć szyję wysoko, podnieść głowę i opuścić ramiona. Takie ćwiczenie pomoże Ci uporać się z nieustającym bólem kręgosłupa.

error: Treść zabezpieczona !!