Jak uprawiać drzewko laurowe na parapecie – Oto Instrukcja krok po kroku

Jednak by przebiegł on prawidłowo i w rezultacie spowodował, że w naszym domu pojawi się ta wyjątkowa roślina należy odpowiednio przygotować wcześniej nasiona. Przed posadzeniem należy umieścić nasiona laurowe w roztworze nadmanganianu potasu na około 2-4 dni.

Ten zabieg ma na celu uśnięcie szkodliwych mikroorganizmów. Po upływie tych dni należy zawinąć nasiona w gazę i przez 5 dni systematycznie nawilżać je wodą w temperaturze pokojowej.

Gdy widoczne już będą pierwsze pędy, nasiona należy umieścić w przygotowanej wcześniej doniczce z glebą na nie więcej niż 1 cm głębokości. Ważne jest aby zapewnić takim nasionom ciepło i wilgotność gleby, dlatego doniczkę przykrywamy folią spożywczą.

Liść laurowy potrzebuje przede wszystkim dobrej gleby, idealna dla niej może być gleba uniwersalna czy ta do kaktusów. Istotna jest także doniczka. Najlepsza będzie glinowa albo ceramiczna.

W przypadku pielęgnacji należy pamiętać o tym, że roślina ta potrzebuje rozproszonego słońca. Unikamy stawiania jej w jasnym słońcu.

error: Treść zabezpieczona !!