Liście w Twoim ogródku zaczynają żółknąć – Można coś na to zaradzić. Oto kilka przykładów co można zrobić.

Liście w Twoim ogródku zaczynają żółknąć? Można coś na to zaradzić! Oto kilka przykładów co można zrobić!

Nie da się przeoczyć tego, że wśród pięknych, zielonych liści mogą znaleźć się też takie koloru żółtego. Warto wiedzieć, że może to być spowodowane brakiem wielu składników odżywczych. Możesz temu zapobiec, jeśli będziesz działać zgodnie z zasadami przedstawionymi tutaj.

Roślince może brakować magnezu i potasu, jeśli brzegi liści są suche. Poczekaj, aż pędy urosną, a po pojawieniu się trzech lub czterech liści należy podać roztwór, który jest bardzo łatwy w przygotowaniu:

Wieczorem należy zalać bochenek chleba wiadrem wody, następnie (rano) zgnieść go i dodać malutką butelkę jodu. Po rozcieńczeniu 1 litra roztworu z wiadrem wody możesz już podlać ogródek raz na dwa tygodnie. Resztę przechowuj w chłodnym i ciemnym miejscu.

Roślina może potrzebować żelaza i magnezu, kiedy na żółtych liściach pozostaną zielone linie. Natomiast, kiedy zauważysz, że liście są tylko żółte na górze potrzebna jest miedź.

Prosty przepis na zaradzenie temu: z 10 litrami wody wymieszaj 700g cebuli i zagotuj, kiedy zdejmiesz z ognia należy przykryć pokrywką i odstawić na odpoczynek na 12 do 14 godzin. Po tym czasie należy odcedzić roztwór, wycisnąć skórki cebuli i odstawić. Następnie rozcieńcz 2 litry nawozu z 8 litrami wody i podlej swój ogródek.

error: Treść zabezpieczona !!