Mało kto zdaje sobie sprawę, że przez stopy można wyleczyć wiele chorób. Jestem zaskoczona skutecznością

Mało kto zdaje sobie sprawę, że stopy mają istotne znaczenie przy leczeniu wielu schorzeń.

W tradycyjnej medycynie wschodniej można spotkać zapiski na temat rytuału, który jest w stanie uleczyć wszystkie choroby. Rytuał ten polegał na wysypaniu przez uzdrowiciela na podłogę sporej ilości ryżu.

Chory miał wykonać kilka tysięcy kroków wzdłuż niego. Czynność ta była powtarzana codziennie, aż do pełnego uzdrowienia.

Masaż stóp powinniśmy wykonywać codziennie. Ma on duże znacznie dla prawidłowego funkcjonowania organizmu. Odmładza, poprawia cerę, wpływa na gospodarkę hormonalną oraz wspiera układ nerwowy.

Niestety, w dzisiejszych czasach kiedy jesteśmy zabiegani i ciągle brakuje nam czasu wieczorny relaksującym masażu stóp to ostatnie, o czym myślimy. Warto to zmienić i zastosować metody, które pozwolą masować stopy przy jednoczesnym wykonywaniu innych czynności. Oto kilka sposobów.

Masuj się w domu

Wsyp ryż do skarpet.

Weź w dłoń parę obciskających skarpet i wsyp do nich sporą ilość ryżu. Następnie włóż skarpetki na nogi i zacznij chodzić. Ziarenka ryżu będą nieustannie masować Twoje stopy, a Ty bez żadnego problemu będziesz mógł wykonywać obowiązki domowe.

Wsyp ryż do kapci lub butów.

Tym razem zamiast skarpet weź w dłoń wygodne buty lub swoje ulubione kapcie i nasyp do nich ryżu (może być kasza gryczana lub perłowa). Kiedy zaczniesz w nich chodzić, od razu poczujesz przyjemne uczucie pod podeszwą. W butach wypełnionych ziarenkami możesz chodzić nawet do kilku godzin dziennie.

Oprócz właściwości prozdrowotnych masaż stóp to idealny sposób na relaks i pozbycie się stresu. Podczas codziennego zastosowaniu z łatwością oczyścimy umysł i zredukujemy napięcie w mięśniach.

Dla dzieci w celu profilaktyki płaskostopia polecany jest domowy masaż zbożowy.

error: Treść zabezpieczona !!