Cenna mikstura z zielonych liści orzecha, zbieranych wiosną. Aby ją przyrządzić, należy gotować przez 2 minuty.

Orzechy włoskie znane są ze swojego pozytywnego wpływu na organizm człowieka.

Okazuje się jednak, że lecznicze właściwości owoców tego drzewa nie ograniczają się do jego liści. Do przygotowania zdrowej herbaty możesz wykorzystać również zielone liście.

Dlaczego warto pić herbatę z liści orzecha włoskiego?

Herbata z liści orzecha włoskiego znana jest ze swoich właściwości leczniczych. Zewnętrznie herbata ta ma wiele właściwości leczniczych, w tym zdolność do leczenia grzybicy paznokci, trądziku i półpaśca. Łagodzi również pocenie się.

Osoby regularnie stosujące tę herbatę mogą spodziewać się odmłodzenia skóry. Herbata z liści orzecha włoskiego może być również stosowana do płukania włosów lub zapobiegania ich wypadaniu. Herbata z orzecha włoskiego ma wiele wewnętrznych właściwości leczniczych.

Jest dobra dla żołądka. Poprawia trawienie i oczyszcza jelita. Wiadomo również, że poprawia funkcjonowanie wątroby i obniża poziom cukru we krwi.

Może być również stosowany w celu zapobiegania chorobom dziąseł i stymulowania obrony organizmu przed bakteriami i wirusami. Wspiera żyły, stawy i więzadła, a także trzustkę. Powinny go pić osoby, które przeszły operację lub cierpią na nadciśnienie. Ma pozytywny wpływ, zwłaszcza na układ krążenia.

Może być również stosowany w leczeniu biegunek. Zazwyczaj jednak przyjmowany jest profilaktycznie, gdyż poprawia funkcjonowanie układu odpornościowego.

Przepis na herbatę z liści orzecha włoskiego

Składniki: 2,5 szklanki wody 0,5 kg zmielonych i wysuszonych liści orzecha włoskiego

Sposób przygotowania: Liście orzecha włoskiego włóż do rondelka i zalej wodą. Całość gotuj przez około 4-5 minut. Pozwól herbacie ostygnąć przez kilka minut przed podaniem. Teraz możesz cieszyć się swoją zdrową herbatą z liści orzecha włoskiego.

Przepis na odwar do użytku zewnętrznego

Liście te można również wykorzystać do zrobienia odwaru, który ma właściwości lecznicze przy urazach skóry. Taki odwar można przygotować z 3 szklanek wody i 1 łyżki suszonych liści orzecha włoskiego. Liście należy zalać wrzątkiem i odstawić na co najmniej 30 min. Odwar można stosować do okładania ran na skórze.

Zapalenie oczu i zmęczone oczy można leczyć odwarem

Możesz użyć liści orzecha włoskiego do leczenia problemów z oczami. Liście orzecha włoskiego należy gotować w gorącej wodzie przez 2 minuty, aby przygotować wywar. Po parzeniu ich przez 20 minut należy usunąć liście, a następnie przefiltrować przez czystą ściereczkę.

Po przygotowaniu odwaru można zanurzyć w nim waciki. Po tym czasie należy umieścić je na oczach na około 10-20 minut. Można to robić kilka razy dziennie, podgrzewając wywar.

Odwar na trawienie

Następnie stosujemy liście orzecha, aby wspomóc trawienie. Do sporządzenia odwaru potrzebne będzie pięć gramów drobno posiekanych migdałów oraz sto gramów liści orzecha włoskiego. Wymieszaj wszystkie składniki razem i pozostaw na 2 do 3 tygodni. Aby poprawić trawienie, możemy następnie wypić wywar z pustym żołądkiem.

Kąpiel

Liście orzecha włoskiego można również wykorzystać do kąpieli. Liście należy posiekać, zaparzyć, a następnie umieścić nad wrzącą wodą w pojemniku. Pojemnik należy przykryć pokrywką i pozwolić liściom naparować przez 15 minut. Następnie całą mieszankę można odcedzić i dodać do gorącej wody.

error: Treść zabezpieczona !!