Sól, cukier, czosnek, musztarda i kefir znajdują swoje zastosowanie nie tylko w kuchni, idealnie sprawdzą się też w ogrodzie.

Nie każdy wie, jak dużo rzeczy, które mamy w lodówce sprawdzi się jako nawóz! Bardzo mało osób ma świadomość, że takie rzeczy jak musztarda, kefir, cukier, sól i czosnek mogą zostać wykorzystane w ogrodzie. Nie potrzebujesz już kupnych nawozów, żeby odżywić swoje rośliny. 

Sól 

Sól idealnie sprawdzi się do usuwania oznak pleśni na liściach i owocach, co może uratować nasze plony. Aby zrobić roztwór z soli wystarczy wymieszać 100g soli z litrem wody. Tak przygotowaną mieszanką możemy opryskać wszystkie rośliny. Sól również doskonale chroni owoce i liście.

Idealnie do roślin sprawdzi się również sól Epson. Wystarczy wymieszać 2 łyżki soli Epson z 4 litrami wody. Roztwór może być wykorzystywany raz w miesiącu. Jeżeli chcesz nawozić róże, zmniejsz proporcje roztworu i zamiast 2 łyżek użyj jednej. Roztwór można używać wiosną, najlepiej rozpylać go na liście. 

Czosnek 

W celu uchronienia roślin przed grzybami i pleśnią możemy użyć również czosnku! Roztwór z czosnku jest banalnie prosty w przygotowaniu oraz niesamowicie skuteczny. Potrzebujemy do tego 50 g posiekanego czosnku i wiadro wody. Wszystko mieszamy i pryskamy nim rośliny. 

Kefir

Kefir jest nie tylko pyszny, ale również doskonale chroni rośliny. Wystarczy wymieszać 1 litr kefiru z wodą w 5 litrowym wiaderku. Kefir doskonale odżywia i chroni rośliny. 

Musztarda

To nie żart! Musztarda jest idealnym sposobem na odstraszanie szkodników z naszych grządek. Najbardziej oblegane miejsca wystarczy pomalować musztardą lub posypać musztardą w proszku. 

Powodzenia w uprawie roślin!

error: Treść zabezpieczona !!