Włącz to 6-minutowe ćwiczenie do swojej codziennej rutyny, a pomoże Ci schudnąć. Niewidzialne ćwiczenie.

Według specjalisty – lekarza wojskowego te ćwiczenia, na których wykonanie poświęcisz zaledwie 6 minut w ciągu dnia – pomogą Ci w szybkim tempie zrzucić zbędne kilogramy.

Tak zwany „niewidzialny” trening był już znany i popularny w latach 80 tych. Wymyślił go pułkownik pracujący w służbie medycznej. Jest on również autorem około 70 opracowań naukowych i był niejednokrotnie za swoje dzieła nagradzany. Jakie ma zalety jego metoda?

Jeśli jesteś osobą, która dba o zdrowy tryb życia i przykładasz wagę do wysiłku fizycznego i nie lubisz siedzieć bezczynnie – to coś dla ciebie. Nie przejmuj się jednak jeśli mas zbyt dużą nadwagę, a ćwiczenia sprawiają ci trudność. Bez trudu dokończysz ten 6-cio minutowy trening.

Nie obciążysz zbyt mocno serca i będziesz miał kłopotu z zadyszką. To coś dla osób leniwych. Powtarzaj te ćwiczenia co godzinę, a uzyskasz zniewalający efekt. To 8 prostych figur, które można robić w każdym miejscu – nawet będąc w pracy, czy oglądając ulubiony serial w telewizji. Zauważysz, że będziesz miał zakwasy, czyli twoje mięśnie zostały pobudzone do wysiłku.

Ćwiczenia krok po kroku

1. Podnoś piety – wykonuj tę czynność około 40 razy. Pięty muszą być dociśnięte do podłogi i podnosisz tylko pace.

2. Napinaj mięśnie kulszowe- jak najmocniej się da. Powtarzaj to 50 razy

3. Ćwicz mięśnie brzucha za pomocą oddechu. Pobieraj powietrze przez nos, wypuszczaj ustami. Podczas oddychania napinaj mięśnie. Powtórz 20 razy

4. Wyprostuj plecy, ramiona ściągnij jak najmocniej do tyłu, a łopatki skieruj do siebie. Powtórz 30 razy

5. Ściskaj pięści. Ręce możesz trzymać tak, jak ci jest wygodnie. Jednak pięści zaciskaj jak najmocniej. Powtórz 50 razy.

6. Kręć głowa raz w lewo raz w prawo. Wykonuj tę czynność bardzo powoli. Powtórz 20 razy.

7. Rozciąganie podbródka. Ruszaj broda do przodu. Pomoże ci to pozbyć się tak zwanej drugiej brody.

Pamiętaj , aby wykonywać ćwiczenia bardzo dokładnie.

  • przyśpieszysz proces spalania tłuszczu
  • poprawisz pracę metabolizmu
  • pozbędziesz się nadmiaru limfy
  • poprawisz krążenie
  • zwiększysz pracę narządów wewnętrznych
  • wszystkie mięśnie będą aktywne.

Jak widzisz, ćwiczenia są bardzo proste i łatwe do wykonania. Już zaledwie po upływie kilku dni wykonywanie ich stanie się rytuałem i nie będziesz sobie wyobrażał dnia bez ich wykonania. Dojdziesz również do takiej wprawy, że będziesz ćwiczył bez instrukcji.

error: Treść zabezpieczona !!