Już dzisiaj oczyść płuca z toksyn i przyspiesz odnowę komórek: 4 najważniejsze witaminy.

Płuca palacza

Płuca palacza to termin opisowy używany do uchwycenia różnych szkodliwych skutków palenia w płucach. W przeciwieństwie do zdrowych płuc z wypełnionymi powietrzem elastycznymi poduszkami powietrznymi, płuca palacza są dalekie od zdrowia, a płuca tracą elastyczność i zdolność do przyjmowania powietrza.

Płuca palacza różnią się od zdrowych płuc na kilka sposobów. W przeciwieństwie do elastycznych małych poduszek powietrznych, które tworzą zdrowe płuca, płuca palacza ulegają wielu destrukcyjnym zmianom. Po pierwsze, palenie generuje tysiące szkodliwych substancji zwanych toksynami.

Toksyny te powodują stan zapalny maleńkich, wypełnionych powietrzem elastycznych worków. Stają się spuchnięte, mniej elastyczne i ostatecznie tworzą blizny. Wpływ płuc palacza można zatem podsumować w szerokich kategoriach trzech stanów, a mianowicie przewlekłej obturacyjnej choroby płuc, rozedmy płuc i przewlekłego zapalenia oskrzeli.

Tytoń zawiera nikotynę, uzależniającą substancję chemiczną, a także setki szkodliwych substancji. Teraz maleńkie poduszki powietrzne tworzące płuca są wzbogaconymi maleńkimi włoskami (rzęskami) działającymi jak filtry natury, chroniąc nas w ten sposób. To właśnie tam uderzają te szkodliwe substancje.

O tym warto pamiętać!

Na domiar złego, płuca palacza są czarne od lat wdychania szkodliwych substancji chemicznych, które są zmiażdżone przez specjalne komórki kalkowane makrofagi. Nic dziwnego, że odkrztuszanie czarnego śluzu jest powszechne wśród palaczy. Ponadto bardzo często palacze cierpią na przewlekły kaszel.

Wraz z postępem płuc palacza nierzadko zdarza się, że palacze doświadczają świszczącego oddechu i ciężkiej duszności. Gdy maleńkie worki wypełnione powietrzem tracą elastyczność, a maleńkie gałęzie wypełniają się martwą tkanką, niski poziom tlenu wiąże się z powiązanymi skutkami zdrowotnymi dla płuc i praktycznie wszystkich części ciała. Z biegiem czasu palacz może umrzeć z powodu niezdolności płuc do przyjęcia wystarczającej ilości tlenu.

Objawy płuc palacza mogą się różnić w zależności od rodzaju wdychanego dymu, czasu ekspozycji i tego, czy są narażone z pierwszej ręki czy z drugiej ręki. Typowe objawy raka płuc i płuc palacza obejmują:

 • Kaszel
 • Ból w klatce piersiowej
 • Duszność
 • Infekcje płuc
 • Chrypka
 • Ból ramion, ramion i rąk
 • Niewyjaśniona gorączka

Palenie papierosów powoduje ponad 480 000 zgonów rocznie; Oznacza to, że co piąty zgon jest spowodowany paleniem. Ważne jest, aby zrozumieć oznaki i objawy chorób płuc palaczy. Dodatkowo, jeśli źle się czujesz, wizyta u lekarza lub otrzymanie drugiej opinii może zwiększyć szanse na wyzdrowienie.

Przed rozpoczęciem leczenia pacjenci będą musieli rzucić palenie, aby poprawić oczekiwaną długość życia. Chociaż płuca palacza mogą nie zostać odwrócone, rzucenie palenia ma natychmiastowy pozytywny wpływ na płuca. Jednak rzucenie palenia może być bardzo trudne. Wskazówki, jak rzucić palenie, obejmują:

 • Zastanów się, dlaczego rzucenie palenia byłoby korzystne
 • Ustaw datę rzucenia palenia, kiedy stres będzie niewielki
 • Szukaj wsparcia
 • Utrzymuj regularny harmonogram snu
 • Detoksykacja płuc

Aby przywrócić zdrowe płuca, pacjenci mogą przejść „detoks”, aby się chronić. Unikanie narażenia na niebezpieczne bierne palenie i wapowanie może pomóc płucom odzyskać siły. Dodatkowo, zapobieganie infekcjom, unikanie zanieczyszczeń, spożywanie bogatej diety i ćwiczenia mogą wzmocnić płuca. Poddanie się detoksykacji i leczeniu może pomóc w podróży do przetrwania.

Palenie generuje tysiące szkodliwych substancji zwanych toksynami. Toksyny te powodują stan zapalny maleńkich, wypełnionych powietrzem elastycznych worków. Stają się spuchnięte, mniej elastyczne i ostatecznie tworzą blizny.

error: Treść zabezpieczona !!