Jak pozbyć się wrastającego paznokcia bez pomocy lekarza. Pielęgniarka opublikowała pewien trik.

Problem z wrastającymi paznokciami jest dość częsty i dotyka zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

To bolesna dolegliwość, wpływa na komfort chodzenia, a czasami nawet uniemożliwia poruszanie się. Nie można bagatelizować tego problemu, bo w wyniku ucisku może pojawić się stan zapalny, w wyniku którego pod skórą może zacząć gromadzić się ropa.

Jeśli zbagatelizujesz problem, może Cię czekać nawet wizyta u chirurga, który będzie musiał wykonać zabieg, po którym jeszcze przez jakiś czas możesz odczuwać ból. Rekonwalescencja musi potrwać. Lepiej zapobiegać, a w przypadku wrastającego paznokcia trzeba działać szybko, zatem dowiedz się, jak możesz samemu pozbyć się problemu, jeśli zareagujesz odpowiednio wcześnie.

Jak zaradzić na wrastający paznokieć?

1. Na pomoc przyjdzie wacik.

Kiedy borykamy się z problemem wrastającego paznokcia istotne jest, aby jak najszybciej zmienić jego kierunek wzrostu. Może pomóc w tym kawałek waty zwinięty w rolkę, wsunięty między skórę a paznokieć. Pomoże nakierować wzrost w innym kierunku i ochroni przed rozwijaniem się stanu zapalnego. Jeśli ból uniemożliwia wsunięcie czegokolwiek pod paznokieć, udaj się do lekarza.

2. Skóra musi być miękka.

Kilka razy dziennie mocz stopy w ciepłej wodzie. Nalej wody do miski, dodaj siarczanu magnezu lub zwykłego mydła i zanurz stopy na pół godziny. Skóra zmięknie, ból się zmniejszy i będzie łatwiej usunąć paznokieć. Bardzo ważne jest, aby obcinać go w linii prostej, to zakrzywianie linii obcięcia zwiększa ryzyko wrastania!

Jak poradzić sobie z bólem?

Olejek eukaliptusowy

Działa przeciwbólowo i pomaga zatrzymać rozwój zapalenia. Nałóż trochę olejku na wacik i kilka razy dziennie nakładaj go na zainfekowane miejsce.

Ocet jabłkowy

Podobnie jak olejek eukaliptusowy, ocet jabłkowy działa przeciwzapalnie. Stosuj go w taki sam sposób.

Plasterek cytryny

Dzięki obecności kwasu, zmniejszysz stan zapalny, dzięki czemu również uśmierzysz ból. Pokrój cytrynę na plasterki i przyłóż kawałek w miejsce wrastania paznokcia. Zabezpiecz okład opatrunkiem i pozostaw na kilka godzin, nawet na całą noc.

Pozwól nogom odpocząć

Ciągłe narażanie bolącego miejsca na ucisk nie pomoże w leczeniu, zatem chodź jak najwięcej bez butów. W domu zrezygnuj nawet z kapci, a jeśli wychodzisz na zewnątrz, dobieraj obuwie wygodne, które mają dużo miejsca na palce.

Jeśli mimo stosowanych metod stan palca się pogarsza, skontaktuj się lekarzem.

error: Treść zabezpieczona !!