Okazałe plony ogórków w prosty sposób: Podstawą jest to pożywne podlewanie, które nic nie kosztuje.

Wykorzystaliście już mnóstwo technik, odżywek i nawozów, a wasze ogórkowe plony wciąż nie są zadowalające?

Spieszymy z pomocą, bo o tych sposobach pewnie jeszcze nie słyszeliście. A okazuje się, że są w stanie działać cuda.

Do pierwszego z naturalnych nawozów będziecie potrzebowali tylko skórek z cebuli (0,5 litra) oraz wody (2 litry). Całość wrzucamy do garnka i gotujemy przez 10 minut. Następnie odstawiamy do ostudzenia i wtedy rozcieńczamy powstały roztwór wodą tak, żeby w sumie uzyskać pięć litrów płynu.

Później przelewamy go do spryskiwacza i codziennie nawozimy ogórki – odstraszenie wszelkich szkodników gwarantowane!

Innym sposobem jest przygotowanie nawozu ze… skórki chleba. Tutaj zaczynamy od napełnienia sporego wiadra w 2/3 bułką tartą. Następnie zalewamy ją wodą i do całości dodajemy namoczoną skórkę.

Roztwór zostawiamy w ciepłym miejscu na tydzień, żeby chleb mógł rozpocząć proces fermentacji. To, co powstanie rozcieńczamy wodą w proporcjach 1:3 i otrzymujemy doskonały nawóz do podlewania świeżych ogórków, którego używamy od początku kwitnięcia, aż do uzyskania dużych kwiatów.

Kolejnym z pomysłów jest nawóz przygotowany z węgla. Wsypujemy do go sporego wiadra i zalewamy całość 10 litrami wody. Całość odstawiamy na jeden dzień. Po 24 godzinach możemy nabierać roztwór i jedną filiżanką podlewać jeden krzak, próbując dostarczyć go prosto do korzenia.

To niemal gwarancja, że w tym roku ogórkowe zbiory będą niesamowicie obfite.

error: Treść zabezpieczona !!