Jak skutecznie zrobić pranie bez proszku. To możliwe – nie używam już chemii.

Do prania powszechnie używa się proszku lub płynu.

Aby pozbyć się trudniejszych zabrudzeń, stawia się zaś na dedykowane preparaty do wywabiania plam. Okazuje się jednak, że wcale nie trzeba daleko szukać, a skuteczne środki piorące znajdują się w każdym domu.

Po pierwsze: sól

Dzięki białym kryształkom można wyprać zarówno białe, jak i kolorowe tkaniny. Dodatkowo ta najbardziej znana kuchenna przyprawa nadaje ubraniom miękkości. Jak wyprać odzież za pomocą soli? Elementy garderoby włóż do głębokiej miski, a następnie zalej gorącą wodą.

Odczekaj 10 minut. Po minionym czasie wyjmij ubrania i dokładnie wykręć z nich wodę. Nie pozbywaj się wody z naczynia! Właśnie w tym momencie do akcji wkracza sól. W tej samej wodzie rozpuść sól z zachowaniem proporcji: 2 łyżki soli na jeden litr wody.

Z powrotem włóż odzież do miski, ale tym razem pozostaw pranie na półtorej godziny. Po 90 minutach ubrania wypierz w pralce lub wypłucz ręcznie.

Po drugie: cukier

Ten słodki proszek odświeża biały kolor ubrań, ale także obrusów, firan, prześcieradeł. Pranie zanurz w wodzie z rozpuszczonym mydłem, po czym dodaj cukier (w 1 litrze wody powinno się rozpuścić 1 łyżkę cukru). Pozostaw je namoczone na 30 minut.

Po trzecie: soda

Soda oczyszczona znana jest z wielu właściwości. Stosowana jest nie tylko do użytku zewnętrznego, ale spożywana również doustnie. Jak sprawdza się podczas prania?

1 łyżkę sody rozpuść w 1 litrze wody, a po całkowitym rozpuszczeniu proszku dodaj tyle samo nadtlenku wodoru. Roztwór wlej do butelki ze spryskiwaczem.

Przed wypraniem brudnych ubrań w pralce, najpierw spryskaj plamy otrzymaną, sodową mieszanką.

error: Treść zabezpieczona !!