Aby schudnąć dostarczaj organizmowi odpowiednią ilość wody – Nie tylko jedzenie jest ważne

Zdrowy styl życia nie musi być trudny do wprowadzenia.

Zawsze zaczynamy od prostych rzeczy, które nie wymagają od nas wiele, a przy tym uczą nas zdrowych nawyków. Pięć posiłków dziennie, regularne picie wody, zdrowy jadłospis i ćwiczenia. Dzięki temu możemy czuć się o wiele lepiej.

Nie każdy zdaje sobie sprawę szczególnie z tego, że regularne picie wody jest tak ważne do naszego prawidłowego stylu życia.

Program picia wody

Każdego dnia powinniśmy wypijać przynajmniej 1,5 l. Najlepiej przynajmniej 2 l pod różną postacią. Wiele jednak zależy od tego, jaki jest nasz tryb życia oraz, co jeszcze poza wodą dostarczamy do naszego organizmu. Wśród objawów odwodnienia można wymienić: bóle głowy, mdłości i inne.

Nawet gdy pragniemy zrzucić zbędne kilogramy istotne jest wprowadzenie w swój plan dnia regularnego picia wody, co poprawi nasz metabolizm.

Picie wody a chudnięcie

Co ciekawe picie wody może nam pomóc w zadbaniu o sylwetkę. Poniże pokazujemy przykładowy plan, który to umożliwi:

  • 8:00 – 0.5 l ciepłej wody wymieszanej z sokiem z cytryny. Dzięki temu pobudzamy żołądek, sami dostajemy trochę energii na początek dnia. Po 20 min możemy zjeść śniadanie.
  • 11:00 – 250 ml wody w temperaturze pokojowej. Dzięki temu mamy poczucie sytości na dłużej. Po kolejnych 20 min zjadamy lekką przekąskę. To sprawia, że podczas obiadu nie będziemy musieli jeść tak dużo.
  • 13:00 – 250 ml wody w temperaturze pokojowej. Warto dodać do tego plasterek imbiru. Wodę pijemy na pół godziny przed planowanym obiadem. A pół szklanki wody podczas samego posiłku. Chociaż spotykamy się z różnymi opiniami, to picie wody podczas jedzenia jest dobre, gdyż pozytywnie wpływa na  układ trawienia.
  • 16:00 – 0.5 l wody w temperaturze pokojowej lub 250 ml w przypadku, gdy zamierzamy zjeść przekąskę między obiadem a kolacją.
  • 20:00 – 250 ml w temperaturze pokojowej z plasterkiem cytryny lub miodem. Dzięki temu poprawiamy trawienie.

Picie wody ma wiele pozytywnych efektów dla naszego ciała, naszego nastroju. Dlatego warto o tym pamiętać i wyrobić sobie nawyk regularnego picia wody przez cały dzień. Dzięki temu nie tylko dbamy o swoją sylwetkę, ale oczyszczamy organizm z toksyn i poprawiamy swoje samopoczucie. Jest to niezbędny element naszego dnia.

error: Treść zabezpieczona !!