Jak rozluźnić odcinek szyjny kręgosłupa w kilka minut za pomocą prostego masażu stóp: Czeska terapeutka odkryła sposób, w który nigdy byśmy nie uwierzyli.

Dokuczają Ci problemy z kręgosłupem szyjnym, nieprzyjemnymi bólami, skurczami czy innymi dolegliwościami? Zwróć uwagę na swoje stopy! Wielu specjalistów od dawna twierdzi, że sekret prawidłowo funkcjonującego kręgosłupa kryje się w stopach, dlatego ich masaż jest bardzo ważny.

Masaż oddziałuje na poszczególne fragmenty stopy, których właściwa stymulacja przynosi ulgę w bólu i pozytywnie wpływa na inne sfery życia takie, jak na przykład dobry sen. Zacznij od codziennego zwracania uwagi na swoje stopy. Zapewnij im kąpiele, które zredukują obrzęki, zmęczenie i ból nóg.

Wymieszaj 6 szklanek ciepłej wody z 1 lub 2 szklankami octu jabłkowego i spokojnie zanurz stopy w uzyskanym roztworze. Trzymaj je tak dopóki woda nie ostygnie. To doskonały sposób na opuchnięte i ciężkie stopy. Pomoże również na dokuczliwe mrowienie w nogach.

Proste ćwiczenia, które mogą zdziałać cuda

Słynny fizjoterapeuta stworzył zestaw prostych ćwiczeń, które w bezpośredni i szybki sposób działają na ból oraz mogą zapobiec długotrwałym problemom. Oto kilka z jego autorskich sposobów na zwalczanie bólu już w ciągu pierwszych kilku sekund.

Podniesione obcasy

Stań za krzesłem i chwyć się go obiema rękami. Zegnij jedną nogę w kolanie i unieś pod kątem prostym. Delikatnie podnieś kostkę drugiej nogi do momentu aż ciężar zostanie całkowicie przeniesiony na palce. Razem z kostką unieś także dłonie tak, aby palce były możliwie jak najbardziej wyprostowane.

Powoli postaw piętę z powrotem na podłożu. Ćwiczenie wykonaj 10-15 razy na każdą nogę. Ma ono działanie przeciwbólowe, a wykonywane systematycznie wzmacnia mięśnie kolan i te, które je otaczają.

Chodzenie na palcach

To bardzo proste ćwiczenie możesz wykonywać nawet w czasie prac domowych. Zwyczajnie poruszaj się na palcach przez około 10-15 minut – tyle, ile jesteś w stanie wytrzymać. Pomoże Ci to wzmocnić przednią część stopy i pozbyć się skurczów.

Krążenia palców stóp

Ciężar całego ciała jest utrzymywany przez kostki, dlatego bardzo ważne jest, aby je regularnie wzmacniać. Unieś jedną nogę w pozycji stojącej lub siedzącej i wykonuj krążenia palcami. Powtórz ćwiczenie 10 razy w jedną i 10 razy w drugą stronę. To samo zrób drugą nogą.

Opór

Żeby wykonać to ćwiczenie potrzebujesz elastycznej tkaniny, którą musisz owinąć wokół solidnego mebla. Jedną nogę zegnij lekko w kolanie i połóż pod drugą. Tę, która znajduje się wyżej zahacz o wcześniej wspomnianą tkaninę i powoli przyciągaj pasek do siebie. Ćwiczenie należy wykonać w serii około 10-15 powtórzeń na każdą nogę. Dzięki niemu wzmocnisz mięśnie łydek oraz wewnętrzne mięśnie ud.

Zdrowa stopa

Możesz pamiętać to ćwiczenie z czasów dzieciństwa. Polega ono na zgięciu palców u stóp jak najbardziej do wewnątrz. Dobrym sposobem może być na przykład chwycenie ołówka. To niepozorne ćwiczenie doskonale zapobiega skurczom i bólowi stóp. Wykonaj 15 powtórzeń na każdą stopę.

Masaż piłką tenisową

To jeden z najlepszych sposobów na regulację kostki i regenerację stóp. Najlepiej wykonywać je wieczorem przed snem. Usiądź i umieść stopę na piłce tenisowej, a następnie przesuwaj ją od pięty do palców. Ta metoda jest nie tylko prosta, ale także bardzo przyjemna. Ćwiczenie możesz wykonywać właściwie wszędzie, nawet oglądając telewizję.

Znajdź je, a poczujesz natychmiastową ulgę – punkty akupresury

Jeśli po długim i męczącym dniu bolą Cię stopy połóż oba palce na punktach, które przedstawione są na obrazku (między palcami 1 i 2, 4 i 5) i delikatnie je masuj przez około 10-15 minut. Pomoże Ci to rozluźnić spięty odcinek kręgosłupa szyjnego.

error: Treść zabezpieczona !!