5 ćwiczeń na młodzieńcze ręce. Tłuszcz pod pachami i na wewnętrznej stronie ramion jest wadą wieku.

Każda z nas chciałaby mieć piękne, zgrabne ręce. Niekiedy stajemy przed lustrem w pięknej sukience czy bluzce bez rękawów i myślimy: „niby wszystko w porządku, ale te ręce mogłyby być jędrniejsze, szczuplejsze, ładniejsze…”.

W różnych pozycjach skóra i tłuszczyk na rękach układają się inaczej, przez co niekiedy wygląda to po prostu niekorzystnie. Na szczęście nie zostajemy z tym problemem same – z pomocą przychodzą przystępne, proste ćwiczenia na ręce, które będą odpowiedzią na pytanie „jak się pozbyć cellulitu?”.

Wbrew pozorom, inni ludzie często zwracają uwagę na skórę na rękach i w jej okolicach. Często wypomina się ją celebrytkom, które, mimo niedoskonałości, chętnie prezentują się w ubraniach bez rękawów, eksponując ręce, na różnego rodzaju galach i wyjściach.

Myśląc o ujędrnieniu rąk, powinniśmy się skupić na tricepsie – jest to mięsień znajdujący się u spodu rąk, mniej więcej w miejscu, gdzie stykają się one z ciałem. To przez jego osłabienie, gdy podniesiemy ręce skóra na rękach zwisa, a z gorsetu wystają tzw. „motylki”, czyli nieestetyczna fałdka skóry – jak sobie z nią radzić?

Teoretycznie, można skorzystać z zabiegów upiększających. Usuwaniem nadmiaru skóry w okolicach ramion i pach zajmuje się brachioplastyka. Jest to jednak dość droga metoda, poza tym bardzo inwazyjna, która wymaga długiego czasu rekonwalescencji. Dlatego dobrze jest skorzystać z domowych sposobów, czyli prostych ćwiczeń.

Podciąganie na krześle

Weź stabilne krzesło (nie musi być z oparciem). Stań tyłem do siedziska i zginając nogi, połóż ręce na jego krawędzi (oddal stopy tak, by było ci wygodnie, ale kolana muszą być lekko zgięte), palce dłoni skieruj w stronę swoich pleców. Opuszczaj powoli ciało poprzez zgięcie łokci, następnie wracaj do poprzedniej pozycji, prostując je. Przypilnuj, by łokcie nie cofały się zbytnio do tyłu, a ich zgięcie osiągało kąt 90 stopni. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń.

To ćwiczenie sprawi, że szybko osiągniesz cel – jędrne, umięśnione ręce. Dodatkowym atutem jest praca mięśni brzucha, którą determinują ruchy rąk.

Pompki „na opak”

Usiądź na podłożu. Ustaw ręce mniej więcej 15 cm za sobą, z dłońmi rozstawionymi na szerokość ramion, skierowanymi w stronę pleców. Nogi zegnij w kolanach. Opierając się na rękach oraz na nogach, podnieś biodra w górę i wytrzymaj kilka sekund.

Nogi w kolanach muszą być zgięte pod kątem 90 stopni w momencie, kiedy twoje ciało się wyprostuje. Następnie opuść biodra (możesz delikatnie ugiąć łokcie). Zrób 15 powtórzeń 3 razy. Ćwiczenie wpłynie pozytywnie nie tylko na twoje ręce, ale także kręgosłup.

Ćwiczenie z hantelką lub butelką

Do tego ćwiczenia możesz użyć hantli od 0,5 kg do 2 kg, ale jeśli takich nie posiadasz, to nic nie szkodzi, ponieważ możesz także użyć butelki z wodą. Usiądź na krzesełku. Wyprostuj plecy, delikatnie pochyl się do przodu. Jedną ręką podeprzyj się na krześle, a w drugiej trzymaj hantle lub butelkę.

Rękę z obciążnikiem wyprostuj nad głową, następnie zginaj rękę tak, by trzymany przedmiot znalazł się za twoją głową. Pamiętaj, że zgięcie w łokciu musi mieć 90 stopni. Powoli prostuj rękę. Wykonaj 15 powtórzeń po 3 razy na każdą rękę. Dzięki temu ćwiczeniu rozciągniesz mięśnie ramion, a także wzmocnisz mięśnie przykręgosłupowe.

Wydłużanie ręki

Weź krzesełko i pochyl się nad nim tak, by tułów był równolegle do podłogi. Oprzyj jedną dłoń na krześle, w drugiej trzymaj hantle lub butelkę z wodą. Ustaw rękę z obciążnikiem wzdłuż swojego tułowia, jednak w łokciu zegnij ją pod kątem 90 stopni. Następnie pracuj ramieniem tak, by hantla lub butelka kreśliła w powietrzu obwód półkola, równolegle do twojego ciała. Zrób 3 serie po 15 powtórzeń na jedną rękę.

Pompki

Ostatnie ćwiczenie to klasyczne pompki. Mimo iż nie każdy jest w stanie wykonać ich zbyt wiele od razu, trening czyni mistrza. Połóż się na podłożu, wyprostuj nogi. Połóż dłonie na linii klatki piersiowej, skieruj je w stronę głowy, następnie zginaj i prostuj łokcie. Ciało powinno być wyprostowane i napięte. Zwróć uwagę, by w najwyższym punkcie pośladki nie wystawały poza linię pleców, natomiast w najniższym punkcie, by uda nie dotykały podłogi.

Jeśli coś ci nie wychodzi lub nie radzisz sobie z powtórzeniami – nie poddawaj się. Z każdym następnym podejściem będzie tylko lepiej. Pamiętaj jednak, by po każdym ćwiczeniu dokładnie się porozciągać. Unikniesz dzięki temu zakwasów.

Ćwiczenia wykonywane regularnie sprawią, że nasze ręce „odmłodnieją”, staną się bardziej jędrne i pozbędziemy się z nich niechcianego tłuszczu czy cellulitu, a wtedy ze spokojem i największą radością znów założysz ubrania bez rękawów.

error: Treść zabezpieczona !!