Jak pozbyć się szybko siwych włosów w domu – Nie spodziewałam się takiego efektu – Naturalny i bezpieczny sposób.

Siwe włosy są jedną z nieuchronnych oznak starzenia się. Zdradzają wiek, nawet jeśli na twarzy nie pojawiły się jeszcze głębsze zmarszczki.

Niestety, pozbycie się się ich w całości, za jednym razem jest niemożliwe. Da się je natomiast skutecznie ukryć i sprawić, że będą prawie niezauważalne. A do tego wcale nie trzeba używać niebezpiecznych i drogich metod.

Pozbycie się siwych włosów z pomocą herbaty

Siwe włosy pojawiają się zazwyczaj w wieku 40 lat. Gdy występuje wcześniej, zazwyczaj jest spowodowane różnymi czynnikami. Należą do nich między innymi stres czy brak witamin. Jeśli już dopadły Cię siwe włosy i chcesz to zmienić, zrób sobie filiżankę herbaty zanim udasz się do sklepu po farbę.

To nie żart! Tani i łatwo dostępny produkt pomoże Ci zachować młodszy wygląd.  Siwe włosy wbrew pozorom wcale nie są siwe w środku. Tak naprawdę są przezroczyste. To działanie załamania światła sprawia, że są koloru popielatego. Włosy wypełnione pigmentem, którego dostarczyć może zabieg farbowania, mają inny kolor.

Natomiast istnieje wiele innych naturalnych barwników, w których króluje henna. W celu chęci uzyskania ciemnego pigmentu włosy można umyć czarną herbatą.

Składniki:

  • 3 litry wody
  • 6 łyżek czarnej herbaty
  • 3 łyżki octu jabłkowego

Przygotowanie:

Zaparz 3 litry herbaty i pozostaw do ostygnięcia. Gdy już będzie chłodna, odcedź płyn i usuń liście herbaty. Podgrzej je lekko i dodaj octu jabłkowego, który będzie pełnił rolę utrwalacza.  Gotowy napar herbaciany wlej do miski i rozpocznij zabieg. Spłucz dokładnie włosy pod prysznicem przygotowaną mieszanką.

Aby to zrobić, spróbuj oprzeć się o miskę i używając kubka lub chochli polewaj głowę i jednocześnie masuj przy tym jej skórę (skalp). Następnie zakończ kurację i wysusz głowę.  Z racji tego, że produkt jest w 100% naturalny to nie trzeba go spłukiwać.

Jeśli chcesz, możesz użyć swoich ulubionych produktów do pielęgnacji w trakcie stosowania naparu herbacianego, ale nic więcej. Procedurę powtarzaj przy każdorazowym myciu szamponem.  Stopniowo ciemny pigment zacznie wypełniać Twoje włosy, które są puste i będzie je koloryzować.

W ciągu dwóch tygodni od rozpoczęcia stosowania naparu zauważysz sporą różnicę, a Twoje włosy nabiorą zdrowego wyglądu i odcienia.  Najlepszą zaletą jest jednak fakt, że nie musisz co trzy tygodnie odwiedzać fryzjera.

error: Treść zabezpieczona !!