Właściciel kwiaciarni doradził mi w kwestii odżywiania roślin: raz dwa i Twoje storczyki szybko zakwitną.

Zajmujesz się hodowaniem roślin w domu? Jeśli tak to z całą pewnością powinny zainteresować Cię pomysły, w jaki sposób odżywiać rośliny. Dzięki poniższym poradom każda roślina będzie mogła szybko rozkwitnąć.

Dzięki poniższym poradom każdy będzie mógł sprawić, że jego rośliny rozkwitną i zaczną czuć się o wiele lepiej. Ważną zaletą tego sposobu jest to, że jego przygotowanie jest bardzo tanie, a dodatkowo w pełni naturalne i może pobudzić do rośnięcia nawet najbardziej oporne rośliny.

Dzięki zastosowaniu poniższych porad nawet orchidea, która nie chciała rosnąc, już po dwóch dawkach odżyła i była w stanie zachwycić każdego swoim pięknym wyglądem. Nawóz, który polecamy, oparty jest na skórkach od banana, a te owoce są raczej bardzo popularne w naszych domach i z całą pewnością każdy znajdzie jakieś u siebie w domu.

Nawozy łatwe do przygotowania i nieskomplikowane są lubiane przez rośliny

Skórki od bananów są doskonałym składnikiem nawozów, ponieważ zawierają bardzo duże ilości potasu, magnezu oraz innych niezbędnych składników do rozwoju roślin. Dlatego też są one doskonałym składnikiem każdego nawozu, zwłaszcza dla roślin doniczkowych. Tego rodzaju nawozy mogą być stosowane na dwa sposoby.

Pierwszym sposobem jest ususzenie skórek od banana, aż całkowicie wyschną, a następnie ich zmiażdżenie i zakopanie w okolicy korzeni. Drugim sposobem zastosowania skórek od banana jest zalanie skórki od banana w litrze wody. Tak przygotowany wywar należy zostawić na około 24 godziny.

Takim wywarem należy po prostu podlać rośliny. Nawóz, z bananów może być użyty do orchidei, kaktusów, pelargonii oraz wielu innych kwiatów. W ten sposób jednak nawozić należy kwiaty tylko wiosną, zima to stanowczo zły okres na takie prace. Innym zastosowaniem skórki od banana może być polerowanie roślin. W ten sposób można pozbyć się kurzu i brudu.

Inne zastosowania skórki od banana

Wybielanie zębów

Skórka od banana może świetnie sprawdzić się jako środek wybielający zęby. Za jej pomocą można bez problemów usunąć osad z kawy, wina, a także nadaje zębom zdrowy połysk. Zastosowanie skórki w ten sposób jest bardzo proste.

Wystarczy jej wewnętrzną stroną szczotkować zęby przez 2 minuty na jedno podejście przez 2 tygodnie. W ten sposób zęby staną się bielsze i bardziej zadbane bez konieczności stosowania bardziej agresywnej chemii, dodatkowo składniki zawarte w skórce od banana wzmacniają szkliwo.

Zmiękczanie mięsa

Jeśli na obiad planujesz pieczone mięso i chcesz, żeby było ono miękkie, to na brytfannę pod takie pieczone mięso należy ułożyć skórki od banana. W ten sposób mięso nie będzie suche, a dodatkowo zostanie zmiękczone. Wszystko to sprawi, że będzie ono jeszcze pyszniejsze i lepsze w smaku.

Polerowanie butów

Skórka od banana może być doskonałym zamiennikiem dla pasty do butów. Jej zastosowanie w ten sposób jest naprawdę proste, wystarczy wetrzeć ją w buty i wypolerować przy pomocy szmatki. Dzięki temu buty będą czyste i błyszczące.

Usuwanie mszycy

Dla mszyc wrogiem jest rozkładająca się skórka od banana, dlatego też, aby się ich pozbyć wystarczy w ziemi zakopać odrobinę skórki. Dodatkowo spowoduje to lepszy wzrost roślin, ponieważ banany mają wiele pozytywnych składników, które dobrze wpływają na rośliny.

Odmładzanie skóry i jej pielęgnacja

Wnętrze skórki jest doskonałym środkiem na swędzenie skóry, które spowodowane jest różnymi czynnikami: użądleniem, podrażnieniem czy też ukąszeniem owada. Jeśli skórę będzie smarowało się raz na kilka dni to można usunąć martwy naskórek co spowoduje odmłodzenie skóry.

Jak widać banany mają bardzo wiele zastosowań, w tym są świetnym nawozem dla roślin doniczkowych.

error: Treść zabezpieczona !!