Soda oczyszczona może być z powodzeniem stosowana w ogrodzie. Może być stosowana na ogórkach, aby stworzyć miłą niespodziankę. Efekt jest niemal natychmiastowy.

Jak nawozić ogórki, aby uzyskać lepsze plony?

Czy możliwe jest zwiększenie plonów ogórków przy użyciu samej sody oczyszczonej? Możesz zebrać więcej ogórków ze swoich krzaków, postępując zgodnie z poniższymi instrukcjami. Soda oczyszczona może być używana jako naturalny składnik.

Soda oczyszczona jest bezpieczna dla zdrowia i może być używana w kuchni do przygotowania żywności. Soda oczyszczona jest dobrym nawozem, który zapewni naszym warzywom ekologiczny wzrost bez użycia szkodliwych substancji. Soda oczyszczona może być szybko wykorzystana. Postępuj zgodnie z poniższą instrukcją.

Jak często należy nawozić ogórki, aby pobudzić ich wzrost?

Aby zobaczyć rezultaty, wystarczy trzykrotnie zastosować nawóz z sodą oczyszczoną. Wzrośnie liczba owoców i wydłuży się czas zbiorów.

Pierwsze nawożenie.

Dwa tygodnie po posadzeniu nasion w ogrodzie możesz rozpocząć ich nawożenie. Sadzonki zaczną rosnąć szybciej, nawet jeśli do tego czasu poczekasz.

Drugie nawożenie

Po kolejnych 14 dniach można ponownie zastosować nawóz z sodą oczyszczoną. Gdy siewki będą wystarczająco duże, będą mogły zacząć tworzyć kwiaty. Po drugim nawożeniu będą większe i wydadzą więcej owoców.

Trzecie nawożenie

Po tym, jak kwiaty są w pełni uformowane, można ponownie zastosować nawóz. Soda oczyszczona może zapobiec żółknięciu liści i przedłuży okres owocowania krzewów.

Jak zrobić nawóz z sody oczyszczonej?

Do przygotowania naturalnego nawozu z sody oczyszczonej na pierwsze dwa nawożenia potrzebne będą następujące składniki:

  • 10 litrów ciepłej wody
  • 80g sody oczyszczonej

Do nawożenia trzeciego etapu można również użyć jodu, który wspomaga powstawanie owoców.

  • 10 litrów gorącej wody
  • 60 gramów sody oczyszczonej
  • 3-4 krople jodyny

Sposób przygotowania:

Do trzeciego nawożenia rozpuść sodę oczyszczoną w gorącej wodzie. Dodać jodynę, aby była bardziej płynna. Dokładnie wymieszanym płynem należy zalać ogórki i ugotować w wodzie.

error: Treść zabezpieczona !!