Największą zmorą bywają muchy i komary. Już dziś znajdziesz sprawdzone sposoby, na pozbycie się tych szkodników.

Masz dość natarczywych much i komarów?! Mamy dla Ciebie kilka sposobów na poradzenie sobie z nimi. 

Odstraszacz domowy

Potrzebne składniki:

  • pół szklanki octu,
  • pół szklanki oleju roślinnego
  • pół szklanki szamponu dla niemowląt

W butelce z rozpylaczem wymieszaj wszystkie składniki. Następnie spryskaj najwrażliwsze powierzchnie w domu, przez które dostają się komary. Ten specyfik nadaję się również bardzo dobrze w momencie, w którym opuszczamy swoje cztery ściany.

Wtedy wystarczy spryskać ciało i możemy cieszyć się z wypadu poza miasto bez udziału komarów. Jeśli chodzi o muchy, to nie cierpią one zapachu liścia laurowego. Dlatego wystarczy, że w domu podpalisz wysuszony liść laurowy, a to pomoże Ci uporać się z natarczywymi muchami. Dodatkowo ten zapach działa na ludzi relaksująco i pozwala lepiej spać.

Spray przeciwko muchom 

Potrzebne składniki:

  • 60 ml wody z kranu
  • 20 kropli olejku laurowego
  • Butelka z rozpylaczem

Ten specyfik jest równie prosty do przygotowania. Wystarczy ponownie wymieszać wszystkie składniki w butelce z rozpylaczem i zrobione. Świetnym domowym sposobem jest również wlanie całej zawartości butelki Alpy francówki do miski i wymieszaniu jej z 20-30 goździkami.

Potem wystarczy odstawić miskę niedaleko drzwi i okien, dzięki czemu pozbędziemy się “nieproszonych gości”. Mieszanka może z czasem na brązowieć, ale nie wpłynie to na skuteczność działania.

Dzięki temu nasze całe lato odbywa się bez udziału much, komarów, a nawet os. Jeżeli twój dom ma spory metraż, to najlepszą opcją jest rozstawienie w kilku pomieszczeniach. Wtedy będziemy mieli pewność, że nasz dom jest w stu procentach bezpieczny. Zawsze lepiej działać na naturalnych specyfikach niż wydawać pieniądze na chemiczne rzeczy, które nie do końca dobrze mogą wpływać również na nasze zdrowie.

error: Treść zabezpieczona !!