Dzięki temu nawozowi storczyki będą miały gęste liście i obfite kwiaty, jeśli będą podlewane. Odkąd go używam, moje storczyki rosną jak szalone.

W większości domów znajdzie się co najmniej jeden miłośnik kawy.

Fusy są niezbędne do przygotowania każdego czarnego napoju energetycznego. Jak można je przetworzyć i nadal odżywiać swoje storczyki? Proste rozwiązanie znajdziesz w swojej szafce kuchennej.

Fusy z kawy mogą być używane jako nawóz dla storczyków

Miłośnicy orchidei wiedzą, jak trudne mogą być storczyki. Są one wrażliwe na nadmiar wody, światło słoneczne i brak wilgoci. To tylko niewielka część ich problemów. Te wybredne storczyki można pielęgnować na wiele różnych sposobów, ale zalecamy, aby zacząć od kawy.

Coś dla Ciebie i coś dla storczyka

Najlepiej zacząć od czegoś prostego, na przykład od zaparzenia własnej filiżanki kawy. Po wypiciu napoju bogów można przygotować napój dla roślin. Jeśli masz dużo fusów i chcesz je przechowywać dłużej, wysusz je. Mokre fusy mogą szybko spleśnieć.

Wymieszać 100 g zmielonej kawy z 3 litrami wody. Przed zalaniem odstawić na 5 godzin. Fusy należy odsączyć, aby uzyskać tylko lekko zabarwioną wodę.

Umieść doniczkę i kwiat w większej misce. Następnie wsyp do miski nawóz. Pozostaw storczyk na 20 minut, aby wchłonął nawóz. Następnie można umieścić storczyka z powrotem na jego pierwotnym miejscu.

Należy jednak pamiętać, że mimo pozytywnych właściwości nawozu nie należy stosować go zbyt często.

Najlepiej stosować go, gdy kwiat nie kwitnie od jakiegoś czasu i raz w zimie, aby pomóc roślinie.

error: Treść zabezpieczona !!