Dobre samopoczucie każdego dnia, czyli jak wyeliminować stres w skuteczny i prosty sposób

Dobre samopoczucie każdego dnia, czyli jak wyeliminować stres w skuteczny i prosty sposób

Obecnie ogromna część całego społeczeństwa cierpi na brak dobrego samopoczucia, łatwo ulega zdenerwowaniu, a także ma problemy aby się skutecznie zrelaksować. Przyczyną takiego stanu rzeczy jest nadmiar stresu, który odbija się nie tylko na samopoczuciu, ale także na zdrowiu człowieka, który boryka się z takim problemem.

Doskonałym pomysłem na rozwiązanie tego problemu jest masaż różnych miejsc na ciele oraz odpowiednie ćwiczenia rozciągające. Oto metody, które mają za zadanie zredukować stres i wpłynąć na poprawę samopoczucia.

Masowanie oraz uciskanie palców dłoni

Jest to metoda, która doskonale sprawdza się w sytuacjach gdy towarzyszy nam silny stres spowodowany na przykład: przez pracę bądź problemy domowe. Sposób ten pochodzi z dalekiej Azji gdzie tradycyjna medycyna jest wysoce przydatna w zwalczaniu wielu różnorodnych dolegliwości. Ulgę w bólu może przynieść masaż, który polega na odpowiednim uciskaniu bądź masowaniu palców u dłoni.

Jak wykonać masaż palców u dłoni znak?

W pierwszej kolejności należy złączyć dłonie dokładnie tak, jak robi się do modlitwy. Jeśli to zrobimy należy wzajemnie naciskać przez kilka sekund dłonie do siebie. Ten sposób ukoi nerwy oraz usunie negatywne uczucia. Metoda ta pomaga także w chorobach związanych z negatywnymi bądź toksycznymi emocjami.

Chińska metoda redukcji stresu: znaczenie każdego z palców u dłoni

  • mały palec: odpowiada za brak energii, niepokój, a także pesymizm,
  • palec serdeczny: odpowiada za smutek, niezadowolenie oraz stany depresyjne,
  • palec środkowy: odpowiada za złość, a także wściekłość i podenerwowanie,
  • palec wskazujący: odpowiada za strach oraz lęki,
  • kciuk: odpowiada za nerwy, złe samopoczucie, stres i zmartwienia w życiu.

Warto wiedzieć, że nasze dłonie połączone są z mózgiem, a mózg odpowiada za emocje to właśnie dlatego metoda ta jest skuteczna.

Sprawdzenie metody:

Aby sprawdzić skuteczność tej metody najlepiej spróbować ją zastosować na sobie. W tym celu należy zacisnąć lewą dłoń i objąć ją prawą dłonią. Tak aby jedna dłoń była schowana w drugiej dłoni. Następnie należy docisnąć palec, który jest odpowiedzialny za emocje, które aktualnie odczuwamy. Jeśli jest to na przykład stres powinniśmy mocno docisnąć kciuk. Gdy to zrobimy dociśnięcie palca należy trzymać tak przez około 30 sekund. Następnie należy rozluźnić docisk przez następne 30 sekund. Całość powtarzamy kilkukrotnie.

Obserwacja poprawy samopoczucia:

Następną prezentowaną metodą jest metoda polegająca na pracy z własnymi negatywnymi emocjami poprzez palce. Metoda ta nazywa się po chińsku: Sztuka bycia szczęśliwym. Metoda nie tylko poprawia samopoczucie, ale i daje możliwość na wyleczenie wielu chorób, jak i wzmocnienie odporności całego organizmu.

Masując określone części dłoni sprawiamy, że ograniczamy lub znacznie zmniejszamy nasze dolegliwości. Aby wykonać tą metodę należy otworzyć dłoń i zwrócić najpierw uwagę na nasze palce. Konkretnie warto zwrócić uwagę na palec odpowiadający emocji, która obecnie jest przeważająca w naszych odczuciach.

Na przykład wybierając palec środkowy oznacza, że właśnie odczuwamy wściekłość. W takim przypadku należy nacisnąć palec przy pomocy kciuka oraz palca wskazującego drugiej ręki. Co więcej można również zamknąć dany palec odpowiadający za emocje w drugiej dłoni.

Ćwiczenie to należy powtórzyć zarówno w prawej, jak i w lewej ręce. Jest to jedna z technik relaksacyjnych, która pozwala zwalczyć nie tylko problem z emocjami ale przynosi ulgę w dolegliwościach fizycznych.

Znaczenie palców w dolegliwościach fizycznych:

  • najmniejszy palec: jest to palec, który odpowiada za serce, jelito cienkie oraz bóle kości,
  • palec serdeczny: palec ten odpowiada za: cały układ oddechowy, płuca, jelita i niestrawność,
  • palec środkowy: odpowiada przede wszystkim za: wątrobę, woreczek żółciowy, bóle głowy bóle podczas miesiączki, problemy z układem krwionośnym a także za zmęczenie,
  • palec wskazujący: palec ten odpowiada za: pęcherz moczowy, nerki, mięśnie oraz układ trawienny,
  • kciuk: odpowiada za: śledzionę żołądek, bóle głowy bóle żołądka, a nawet za problemy skórne.

error: Treść zabezpieczona !!