Właściwości lecznice liści laurowych – skuteczna herbata na kaszel i zapalenie oskrzeli.

Kiedy dopada nas kaszel i grypa, chętnie sięgamy po naturalne sposoby poradzenia sobie z chorobą, takie jak herbata imbirowa. Istnieje jednak mało znany, ale bardzo skuteczny sposób z wykorzystaniem liści laurowych.

Skuteczność tej metody wynika z silnych przeciwwirusowych, przeciwbakteryjnych i przeciwzapalnych właściwości liści laurowych. Ich użycie pozwoli pozbyć się kaszlu, problemów z oddychaniem, oskrzelami, przeziębienia oraz grypy. Podany poniżej przepis pozwoli przygotować napar z liści laurowych.

Należy używać go nie dłużej niż kilka dni, ponieważ zbyt duże spożycie liści laurowych może powodować dolegliwości żołądkowe i problemy z krzepnięciem krwi. Herbatkę z liści laurowych najlepiej stosować od momentu, kiedy tylko pojawią się pierwsze objawy przeziębienia. Rozgrzewa i działa przeciwbakteryjnie i przeciwwirusowo. Dobrze sprawdzi się także w przypadku gorączki.

Składniki do przygotowania herbatki z liści laurowych:

  • 5 liści laurowych,
  • 500 ml wody,
  • jedna łyżeczka miodu,
  • sok z połowy cytryny.

Przygotowanie

Dobrze umyte liście laurowe pokrusz na mniejsze kawałki. Wrzuć liście do gotującej się wody i gotuj jeszcze 1-2 minuty. Przykryj pokrywką i odstaw do zaparzenia na 20 minut. Odcedź liście. Kiedy herbata będzie letnia dodaj miód i sok z cytryny. Pij herbatkę w małych ilościach w ciągu całego dnia.

error: Treść zabezpieczona !!