Domowy syrop z przepisu mojej babci – Pomaga pozbyć się ataków kaszlu – wzmacnia również odporność. Oto przepis

Syrop na kaszel

Nikt z nas nie lubi być chory i faszerować się lekarstwami z apteki. Już od dawna nasze babcie wolały stosować domowe sposoby. Ten domowy syrop pomaga zarówno w kaszlu mokrym, jak i w suchym. Pomaga pozbyć się ataków kaszlu.

Oczyszcza nasze płuca i pomaga w wielu innym dolegających nam objawach choroby. Dodatkowo pomaga nawet w tzw. “kaszlu palacza”. Likwiduje drapanie w gardle oraz wszelkie stany zapalne związane z kaszlem.

Składniki zawarte w syropie są naturalne i nie szkodzą zdrowiu. Tymianek jest ziołem, który pomaga wyleczyć nawet długotrwały kaszel. Jest jednym z najmocniejszych naturalnych antybiotyków, działa antyseptycznie i dezynfekująco (pomaga nie tylko przy grypie, zapaleniu dróg oddechowych, ale także przy jakichkolwiek problemach trawiennych).

Od teraz możecie zapomnieć o długim leżeniu w łóżku i kaszlu. Gdy dopadnie Was grypa, od razu stosujcie ten cudowny syrop i wracajcie szybko do zdrowia.   Syrop ten jest także idealny przy astmie, zapaleniu oskrzeli i różnych podrażnieniach. Jest łatwy i szybki w przygotowaniu, a składniki są łatwo dostępne. Koniec z chorowaniem, zobaczcie sami.

Składniki do syropu:

  • cukier – 200 gram
  • woda – 250 mililitrów
  • suszony tymianek – jedno opakowanie
  • można dodać kwiat malwy – 3 łyżki (wspomaga działanie lekarstwa)

Przygotowanie syropu:

Na malutkim ogniu zagotuj wodę z cukrem w garnku i gotuj przez około 20 minut. Po tym czasie zdejmij z ognia i dodaj suszony tymianek oraz kwiaty malwy. Odstaw do ostygnięcia. Gdy będzie już w odpowiedniej temperaturze, odcedź go i przelej do butelki. Stosuj 1 łyżeczkę około 3-4 razy dziennie.

Syrop ma delikatny i przyjemny smak i zapach i może być podawany dorosłym oraz dzieciom. 

error: Treść zabezpieczona !!