Tarczycę lecz nie tylko tabletką. Poznaj 7 naturalnych sposobów na zmniejszenie dolegliwości.

Niedoczynność tarczycy jest schorzeniem znanym od dawna i wykrywanym u coraz większej liczby pacjentów.

Jest to nic innego jak stan w którym występuję niedobór hormonów tarczycy i jest on odpowiedzialny za spowolnienie procesów metabolicznych w naszym organizmie, dlatego niezwykle istotnymi nawykami przy tego rodzaju chorobach jest:

  • aktywność fizyczna
  • odpowiednio dobrana dieta

W niniejszym artykule opiszemy najważniejsze nawyki i produkty spożywcze, które pozwolą na zmniejszenie dolegliwości związanych z tą chorobą, a także pozwolą na dalsze jej leczenie:

Pikantne potrawy jako sprzymierzeniec w walce z tarczycą.

Jak już wcześniej wspomnieliśmy, niedoczynność tarczycy jest ściśle związana ze spowolnionym metabolizmem, przez co jesteśmy narażeni na szybsze tycie. Udowodniono, iż dodawanie do codziennych potraw ostrych przyprawach takich jak np. chili, pieprz kajeński, imbir czy kurkuma przyczyniają się do przyśpieszenia metabolizmu w organizmie, a także są odpowiedzialne za lepszą pracę tarczycy.

 

Wprowadzenie do codziennej diety wodorostów lub produktów bogatych w jod.

Nie od dziś wiadomo, że jod to niezwykle drogocenny i ważny składnik dla prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Okazało się, że jest to pierwiastek, który jest również niezbędny do prawidłowego funkcjonowania tarczycy.

Bogatym źródłem jodu są wodorosty, zwłaszcza takie glony jak kelp i kombu. Taki oto produkt można zakupić w postaci suszonej, jednak jeśli chcemy przygotować z nich potrawy typu sushi, można je ugotować, dzięki czemu przybierają bardziej miękką formę.

Aktywność fizyczna

Aktywność fizyczna jest nieodłącznym sprzymierzeńcem w walce z wieloma chorobami. Z racji, iż niedoczynność tarczycy jest ściśle związana ze spowolnionym metabolizmem, osoby cierpiące na to schorzenie są także bardziej narażone na otyłość.

Osoby borykające się z tą chorobą mogą także narzekać na ciągłe zmęczenie i uczucie zimna, zwłaszcza w konicznych dolnych i górnych. W walce z niedoczynnością tarczycy pomogą ćwiczenia o umiarkowanej intensywności co najmniej 3 razy w tygodniu. Aby przyśpieszyć pracę metabolizmu trzeba wykonywać na tyle intensywne ćwiczenia, aby podczas ich wykonywania wystąpiły poty.

Wybieranie zimnych kąpieli

Mało kto jest w stanie zrezygnować z gorących kąpieli, które zawsze kojarzą nam się z relaksem i odpoczynkiem. Jednak wiele razy udowodniono, że kuracje zimną wodą mają zbawienny wpływ na organizm. Przy chorobach tarczycy, zimne kąpiele będą zmniejszały opuchliznę poprzez pobudzanie ciała do działania, a także sprawią, że człowiek będzie mniej senny.

error: Treść zabezpieczona !!