Ulga w bólu kolana już w 30 sekund – ta technika to prawdziwy game-changer dla Twojego samopoczucia.

Dr Rowe, kręgarz, ma prostą technikę, dzięki której ból kolana może zostać złagodzony. Dzięki niej efekt ulgi jest błyskawiczny, a samopoczucie znacząco lepsze.

Dla tych, którzy zmagają się z bólem kolana, czy to z powodu choroby zwyrodnieniowej stawów, czy po intensywnym wysiłku, istnieje proste ćwiczenie do przetestowania. Do jego wykonania nie potrzebujesz żadnych specjalnych urządzeń, jedynie ręcznik. Jest ono bezpieczne i przynosi efekty.

Ćwiczenie pierwsze:

Stań przy łóżku, opierając na nim jedno kolano i podkładając pod nie zrolowany ręcznik. Użyj ciężaru swojego ciała, aby zbliżyć pośladki do stóp.

Wytrzymaj tak przez 10-15 sekund. Powtórz pięć razy. Po wykonaniu tych ćwiczeń powinna nastąpić natychmiastowa poprawa.

Ćwiczenie drugie:

Ułóż się na twardym podłożu, na podłodze lub łóżku. Należy zgiąć jedną nogę, a drugą trzymać prosto. Złap za piszczel nogi zgiętej i przyciągnij ją do piersi. Przytul ją maksymalnie blisko siebie. Następnie delikatnie obróć stopę wewnętrzną stroną w stronę wyprostowanej nogi, tworząc kąt 30 stopni.

Po tym możesz pociągnąć kolano jeszcze bliżej piersi. Pozostań w tej pozycji przez 10-15 sekund. Zrelaksuj się i wykonaj ćwiczenie pięć razy. Weź ręcznik i zwiń go. Wsadź go pod kolano, znowu złap się za piszczel i przyciągnij do piersi. Skieruj stopę w stronę wyprostowanej nogi. Pozostań tak przez 10 sekund.

Życzymy zdrowia!

error: Treść zabezpieczona !!